Євросоюз програв суд компанії AstraZeneca через зрив поставок вакцини

Євросоюз програв суд компанії AstraZeneca через зрив поставок вакцини

Компанія повинна поставити Євросоюзу 80,2 млн доз вакцини від коронавірусу до 27 вересня

Євросоюз програв суд компанії AstraZeneca через зрив поставок вакцини
фото DR

Фармацевтична компанія AstraZeneca виграла суд за позовом Євросоюзу про зрив контрактних термінів поставки вакцини проти коронавірусу COVID-19. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті компанії, пише РБК.

У позові Єврокомісії, яка подала його від імені країн Євросоюзу, вказано, що AstraZeneca повинна була поставити 120 млн доз вакцини до кінця червня 2021 року, а до кінця вересня загальний обсяг поставок вакцини мав скласти 300 млн доз.

«У рішенні було визнано, що труднощі, з якими зіткнулася AstraZeneca в цій безпрецедентній ситуації, мали істотний вплив на затримку. Тепер AstraZeneca сподівається на відновлення співпраці з Єврокомісією для надання допомоги в боротьбі з пандемією в Європі», – йдеться в повідомленні.

За рішенням суду, компанія повинна поставити 80,2 млн доз вакцини від коронавірусу до 27 вересня 2021 року. За інформацією компанії, вона вже направила в Євросоюз більше 70 млн доз і до кінця червня 2021 року значно перевищить 80,2 млн доз.

Всі інші вимоги Єврокомісії суд відхилив, зокрема, суд встановив, що Єврокомісія «не володіє винятковим правом або правом пріоритету перед усіма іншими сторонами», – уточнили в компанії.

Єврокомісія 26 квітня офіційно підтвердила, що подала в суд позов до AstraZeneca за порушення контракту на поставки вакцини в ЄС.

«Єврокомісія подала позов проти AstraZeneca на підставі порушення угоди про попередні замовлення вакцини. Окремі положення контракту не дотримані, і компанія не змогла надати гідну довіри стратегію відновлення поставок вчасно», – заявив тоді представник Єврокомісії Стефан Де Кеєрсмакер.

«Для нас дуже важливо, щоб були швидкі поставки значної кількості доз, які мають право отримати громадяни ЄС за контрактом на передзамовлення вакцини, тому Єврокомісія подала цей позов від свого імені і від імені 27 країн ЄС», – сказав він тоді.

Нагадаємо, в Австралії заборонили щеплювати вакциною AstraZeneca людей, молодших 60 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті