Аналітики назвали виробників, у яких найшвидше зростають продажі 5G-смартфонів

Аналітики назвали виробників, у яких найшвидше зростають продажі 5G-смартфонів

Попит на мобільні телефони з підтримкою 5G-мереж залишається дуже високим

Аналітики назвали виробників, у яких найшвидше зростають продажі 5G-смартфонів
Фото The Verge

У середу, 16 червня, аналітична компанія Strategy Analytics опублікувала результати дослідження ринку смартфонів з підтримкою 5G-зв'язку. За темпами зростання поставок таких пристроїв лідирують Samsung і Vivo, а з продажу в штуках – Apple, пише DailyComm.

Загалом у першому кварталі 2021 року на світовий ринок надійшло 135,7 млн 5G-смартфонів, що на 6% більше порівняно з показником тримісячної давності (128,1 млн одиниць).

Як зазначив директор Strategy Analytics Кен Хайєрс, попит на мобільні телефони з підтримкою 5G-мереж залишається дуже високим, особливо в Китаї, США і Західній Європі. Очікується, що за підсумками всього 2021 року їх поставки досягнуть рекордних 624 млн штук проти 269 млн в 2019-му.

У січні-березні 2021 року Apple поставила 40,4 млн iPhone з 5G. Це на 23% менше, ніж трьома місяцями раніше, що було очікувано, враховуючи традиційно високий попит на продукцію компанії перед Новим роком. При цьому інші вендори продемонстрували позитивну динаміку.

Oppo в першій чверті 2021 року продала 21,5 млн 5G-смартфонів, що на 55% перевершує значення трьох попередніх місяців. В результаті частка китайської компанії в цьому сегменті зросла з 10,9% до 15,9%. У лідируючій Apple показник, навпаки, знизився – з 40,7% до 29,8%.

Замикає топ-3 Vivo завершила перший квартал 2021 року зі 62-відсотковим зростанням поставок 5G-смартфонів і часткою в розмірі 14,3%.

В Samsung – четверте місце в рейтингу найбільших виробників таких гаджетів, зростання їх продажів на 79% і частка в 12,5%.

Слідом за Samsung йде Xiaomi, на яку припало 12,2% сегмента 5G-смартфонів за підсумками перших трьох місяців 2021 року.

«Samsung дуже швидко зростає на ринку 5G-смартфонів, але у компанії є серйозна прогалина в частині асортименту, представленого в Китаї, – коментує дослідження директор Strategy Analytics Вуді О. – Samsung має вкрай низьку присутність в КНР, найбільшому в світі ринку 5G-смартфонів, і це залишається серйозною перешкодою для перспектив виробника».

Фахівці тайванського дослідницького інституту Market Intelligence & Consulting Institute (MIC) прогнозують стрімке поширення смартфонів із підтримкою стільникового зв'язку п'ятого покоління. Очікується, що в 2021 році 5G-моделі займуть майже 40% на світовому ринку смартфонів. За даними аналітиків, в 2020 році по всьому світу було випущено близько 228 млн 5G-смартфонів.

Зважаючи на це, частка таких пристроїв на глобальному ринку склала близько 18%.

Нагадаємо, Xiaomi, Huawei та інші виробники смартфонів разом створять єдиний стандарт швидкої зарядки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті