Японія стала четвертою державою, яка дозволила приватним компаніям видобувати ресурси на Місяці
Такі ж закони прийняли США, Люксембург і ОАЕ

Обидві палати парламенту Японії схвалила законопроект, що дозволяє приватним компаніям розробляти, видобувати і використовувати космічні ресурси. Пропозиція отримала підтримку двох найбільших політичних партій, правлячої Ліберально-демократичної і Конституційно-демократичної. Аналогічні закони вже прийняли в США, Люксембурзі та ОАЕ.
«Ми з ентузіазмом підтримуємо прийняття Японією закону про космічні ресурси за те, що одними з перших в світі зробили дії в цьому напрямку», – заявив Такеші Хакамада, директор компанії ispace, розробника місячного модуля.
Законопроект, прийнятий парламентом країни, ідентичний закону США про комерційний космос від 2015 року, повідомляє HighTech Plus з посиланням на Space News. Він дає компаніям права на видобуті в космосі копалини, але не права на небесні тіла – інакше це суперечило б Договору про космос 1967 року. Такі ж закони прийняли Люксембург і ОАЕ.
Всі ці чотири держави (США, Японія, Люксембург і ОАЕ) є партнерами по «Угодах Артеміди», що регулює принципи співпраці і громадської діяльності з дослідження і використання Місяця, Марса, комет і астероїдів. У цій угоді йдеться, що видобуток космічних ресурсів не означає їх присвоєння відповідно до статті II Договору про космос, і що контракти та інші правові інструменти цього процесу повинні відповідати цьому Договору.
Днями глава Роскосмосу Дмитро Рогозін заявив: «Російська точка зору полягає в тому, що держави не повинні в односторонньому порядку приймати нормативні акти, які дають їм перевагу». А також повідомив, що Росія вже відстає «в своєму правовому забезпеченні від тих нових кроків, які зробили провідні країни».
Як підрахувала в минулому році міжнародна команда вчених, ресурсів Місяця може на всіх не вистачити. У ситуації відсутності глобальних домовленостей і законів, що визначають хто, що, де і скільки може добувати, дослідники передбачають швидке виснаження ресурсів і зростання політичної напруженості.
Нагадаємо, Китай вперше за п’ять років запустив людей у космос, троє астронавтів проведуть на китайській станції три місяці.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].