Після зупинки енергоблоків АЕС ціна електроенергії зросла на 20%

Після зупинки енергоблоків АЕС ціна електроенергії зросла на 20%

Ціна на електроенергію майже на 70% більша, ніж середня у травні

Після зупинки енергоблоків АЕС ціна електроенергії зросла на 20%
Фото: pexels.com

Ціна електроенергії на ринку «на добу наперед» 21 червня підвищувалася до 1 569 грн за МВт/год, що на 20% більше, ніж у першій половині червня і майже на 70% більше, ніж середня ціна у травні. Про це повідомляє видання «Наші гроші» з посиланням на дані ДП «Оператор ринку».

Зазначається, що у період з 22:00-24:00 на ринку «на добу наперед» спостерігався дефіцит електроенергії, що призвело до стрімкого зростання ціни у ці години до 2 656 грн за МВ/год. Крім цього, після відновлення роботи енергоблоку №2 на Хмельницькій атомній електростанції (АЕС), ціна електроенергії на 22 червня знизилася до 1 339 грн за МВт/год, тобто досі у півтора раза вище від травневої ціни.

Після зупинки блоків АЕС ціна електроенергії зросла на 20%
Фото: oree.com.ua

Нагадаємо: 13 червня 2021 року на Запорізькій АЕС розвантажили, відключили від мережі та вивели в холодний резерв енергоблок №4 через балансові обмеження в енергосистемі.

18 червня через відключення двох турбоживильних насосів енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключили від енергомережі. А оскільки енергоблок №1 ХАЕС знаходиться в плановому капітальному ремонті, видачу електроенергії в мережу зупинила вся станція. Увечері 20 червня енергоблок №2 під'єднали до мережі та вивели на потужність 400 МВт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті