Ціна біткойна опустилася нижче $30 000 вперше за 5 місяців

Ціна біткойна опустилася нижче $30 000 вперше за 5 місяців

Зниження відбувається на тлі негативних новин з Китаю і рекордного притоку біткойнів на біржі

Ціна біткойна опустилася нижче $30 000 вперше за 5 місяців
фото Shutterstock

Курс біткойна на криптобіржі Binance опустився нижче $30 000 вперше з січня цього року. На мінімумі котирування криптовалюти падали до $29 200, упродовж минулої доби вона подешевшала на 9%. Ринкова капіталізація активу скоротилася до $560 млрд, за даними CoinGecko, на які посилається РБК.

Біткойн встановив історичний максимум вартості в $64 800 14 квітня. За останні два місяці ціна криптовалюти обвалилася на 55%.

Цифрові активи дешевшають після негативних новин з Китаю. Вчора, 21 червня, Народний банк Китаю (НБК) наказав місцевим фінансовим організаціям, включаючи найбільші банки і платіжну систему Alipay, не брати участі в операціях з криптовалютою.

Також країну активно залишають майнери після введення заборони на видобуток криптовалют. Такі правила за останні два тижні були введені в чотирьох китайських провінціях, в тому числі в Сичуані, яка вважалася великим центром з видобутку криптовалют.

Місяць тому про необхідність вжити заходів проти майнінгу і криптотрейдінгу говорив віце-прем'єр Державної ради КНР Лю Хе. Він закликав посилити регулювання видобутку і торгівлі криптовалютою на території Китаю.

Через кілька днів інформаційне агентство уряду Китаю «Сіньхуа» опублікувало статтю «Терміново усунути ажіотаж і хаос навколо віртуальної валюти», в якій йдеться про ризики, пов'язані з торгівлею та використанням криптовалют.

21 червня виконавчий директор блокчейн-компанії CryptoQuant Кі Янг Джу повідомив, що «кити» (великі власники криптовалют) почали продавати свої активи, що підсилює ведмежі настрої на ринку. Також аналітики CryptoQuant в червні зафіксували найбільший добовий приплив біткойнів на криптобіржі з березня 2020 року. У березні минулого року ціна біткойна падала майже наполовину за добу, нижче $4000.

Попередній крупний приплив біткойна на кріптобіржі – максимум за 14 місяців – був зафіксований 18 травня року. Наступного дня вартість першої криптовалюти обвалилася майже на третину, до $30 000. Істотний приплив біткойнів на біржі як правило спричиняє їх великі розпродажі.

Нагадаємо, Маямі заманює китайських біткойн-майнерів низькими цінами на електроенергію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті