Російські військові відкрили вогонь по британському есмінцю в Чорному морі

Російські військові відкрили вогонь по британському есмінцю в Чорному морі

Прикордонний сторожовий корабель виконав попереджувальну стрільбу, піднятий Су-24М виконав попереджувальне бомбометання

Російські військові відкрили вогонь по британському есмінцю в Чорному морі
фото www.flickr.com/photos/albireo2006/49630974056

Російські військові відкрили попереджувальний вогонь по курсу британського есмінця Defender. Як повідомляє «Інтерфакс», у РФ заявили, що корабель увійшов в їх територіальні води в Чорному морі в районі мису Фіолент.

«Есмінець був попередньо попереджений про застосування зброї в разі порушення державного кордону Російської Федерації. На попередження не відреагував», – заявили у Міноборони РФ.

У відомстві зазначили, що о 12:06 і 12:08 прикордонний сторожовий корабель виконав попереджувальну стрільбу. О 12:19 літак Су-24М виконав попереджувальне бомбометання (4 осколково-фугасних авіаційних бомби ОФАБ-250) по курсу руху есмінця з керованою ракетною зброєю Defender.

«О 12:23 спільними діями Чорноморського флоту і Прикордонної служби ФСБ Росії есмінець Defender покинув межі територіального моря Російської Федерації», – йдеться в повідомленні.

Осколково-фугасна авіаційна бомба калібру 250 кг (ОФАБ-250) – універсальна авіабомба, ефективна при ураженні військово-промислових об'єктів, легкоброньованої техніки, живої сили. Також призначається для ураження літаків на відкритих стоянках, артилерійських знарядь на відкритих і закритих позиціях, транспортних засобів (залізничний рухомий склад, автотранспорт, морські та річкові транспортні судна), складів ПММ, понтонних переправ і живої сили противника.

14 червня Національний центр управління обороною РФ повідомив, що російський флот почав відстежувати дії есмінця Defender ВМС Великобританії і фрегата Eversten  ВМС Нідерландів, які зайшли в акваторію Чорного моря.

«З нашого боку цим кораблям точно раді не будуть. Зустрічати їх з пошаною ніхто не збирається, але відстежувати їх дії – безпосереднім спостереженням, технічно, з повітря і космосу – будуть обов'язково», – сказав раніше «Інтерфаксу» колишній командувач Чорноморським флотом РФ адмірал Володимир Комоєдов.

«Щось вони зачастили в Чорне море. Перебір вже від цієї прискореної присутності. Вони дотримуються конвенцію Монтре, але ніколи такої активності кораблів нечорноморських країн не було, навіть за радянських часів», – додав він.

Як повідомлялось, 18 червня два кораблі НАТО ввійшли в одеський порт. Першим в акваторію порту увійшов британський есмінець HMS Defender, близько полудня до нього приєднався фрегат ВМС Нідерландів HNMLS Eversten F805.

Нагадаємо: днями Шостий флот Сполучених Штатів Америки, штаб-квартира якого розташована в італійському Неаполі, офіційно оголосив про свою участь у спільному українсько-американському щорічному військовому навчанніSeaBreeze-2021. 

До цього офіційний представник Міноборони РФ Ігор Конашенков сказав, що російські військові уважно простежать за підготовкою і проведенням великих військових навчань Sea Breeze на Україні з залученням сил НАТО. За його даними, в даному вченні буде задіяно близько 4000 військовослужбовців, 40 бойових кораблів, катерів і допоміжних суден, 30 одиниць авіаційної техніки та понад 100 одиниць автомобілів і бронетехніки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті