«Індійським» штамом COVID можна заразитися, навіть якщо просто пройти повз носія без маски

«Індійським» штамом COVID можна заразитися, навіть якщо просто пройти повз носія без маски

Уряд Індії турбує стійкість вірусу до антитіл і його здатність «обходити» імунітет

«Індійським» штамом COVID можна заразитися, навіть якщо просто пройти повз носія без маски
фото DR

Новий штам коронавірусу, який почав поширюватися в Індії і отримав назву «дельта-плюс», вкрай заразний, небезпечно буде навіть пройти поруч з його носієм без маски, заявив глава Всеіндійського інституту медичних наук (AIIMS) Рандіп Гулер, передає India Today, на яке посилається РБК.

За словами вченого, уряд Індії турбує стійкість вірусу до антитіл і його здатність «обходити» імунітет, хоча загалом заходи, яких вживають для захисту від звичайного COVID-19, ефективні і проти цього штаму.

За його словами, зараз лабораторії вивчають ефективність вакцин від коронавірусу щодо дельта-плюс штаму.

Про те, що в деяких районах трьох густонаселених індійських штатів – Керала, Махараштра і Мадхья-Прадеш – виявили новий варіант «дельта» коронавірусу, індійське Міністерство охорони здоров'я повідомило напередодні. Новий різновид отримав назву «дельта плюс».

Лабораторна мережа INSACOG, яка об'єднує 28 лабораторій МОЗ, Департаменту біотехнологій, Індійської ради медичних досліджень (ICMR) і Ради наукових і промислових досліджень (CSIR) країни, веде роботи з секвенування генома нового варіанту вірусу.

Згідно з висновками лабораторного консорціуму, новий варіант дельта-штаму більш заразний, більше пов'язується з клітинами легенів і, ймовірно, менше піддається лікуванню за допомогою технологій антитіл. Владі індійських штатів рекомендували посилити антиковідні заходи, збільшити обсяги тестування і вакцинації.

Вихідний дельта-штам без приставки «плюс» був виявлений в Індії в жовтні минулого року, він швидко поширився по світу як «індійський штам».

Нагадаємо, у Євросоюзі назваливакцини, які захищають від «індійського» штаму коронавірусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті