Boeing виділить $500 млн жертвам катастроф літаків 737 Max, щоб уникнути кримінальних проваджень

Boeing виділить $500 млн жертвам катастроф літаків 737 Max, щоб уникнути кримінальних проваджень

Слідство вважало, що причиною обох катастроф був збій у програмному забезпеченні на борту літака

Boeing виділить $500 млн жертвам катастроф літаків 737 Max, щоб уникнути кримінальних проваджень
фото DR

Американська авіабудівна компанія Boeing створила фонд підтримки родичів жертв катастроф літаків моделі 737 Max на загальну суму $500 млн. Таким чином сім'я кожного із загиблих отримає по $1,45 млн, пише агентство Reuters, на яке посилається Deutsche Welle.

Фонд став частиною угоди, яку міністерство юстиції США і Boeing досягли в січні. Загальна сума домовленості склала $2,5 млрд. Із них $1,77 млрд призначені авіакомпаніям, які закупили лайнери Boeing 737 Max і позбавлені можливості використовувати їх через заборону, ще $243,6 млн пішли на виплату судових витрат у рамках кримінальної справи, пов'язаної з аварією літаків 737 MAX в Індонезії та Ефіопії.

Завдяки цій угоді компанії Boeing вдалося уникнути кримінального переслідування за підозрою в шахрайстві при сертифікації після авіакатастрофи в Ефіопії в березні 2019 року.

Заборона на експлуатацію лайнерів моделі Boeing 737 MAX була введена по всьому світу в березні 2019 року, після краху цієї моделі в Індонезії в жовтні 2018-го, потім – в Ефіопії. Слідство вважало, що причиною обох катастроф був збій в програмному забезпеченні на борту літака, яке в певній ситуації, незважаючи на дії пілота, кренило ніс машини вниз. В результаті обох трагедій загинули 346 осіб.

Після цього Boeing зіткнувся із звинуваченнями в нехтуванні безпекою пасажирів, в приховуванні дефектів, з розслідуванням в Конгресі США, мільярдними претензіями від авіакомпаній, що закупили літаки 737 Max, і позовами від родичів жертв. У січні 2020 року виробництво цієї моделі було тимчасово призупинено.

Через рік Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) дозволило лайнеру 737 Max новий старт за умови виконання концерном Boeing певних вимог, зокрема додаткового навчання пілотів.

Нагадаємо, Boeing успішно розпродав свої моделі MAX на тлі швидкого відновлення авіаперевезень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті