У складі ТКГ змінилися два модератори ОБСЄ

У складі ТКГ змінилися два модератори ОБСЄ

Представник України Гармаш заявив, що це може стати позитивним «переломним моментом» у Мінському процесі

У складі ТКГ змінилися два модератори ОБСЄ
Пьер Морель
Фото: nr2.com.ua

У складі Тристоронньої контактної групи (ТКГ) змінилися два модератори Організації з безпеки й співробітництва в Європі (ОБСЄ) модератор політичної робочої групи посол П'єр Морель (7 років в процесі) і модератор робочої групи з гуманітарних питань посол Тоні Фріш (6 років). Про це повідомив представник України Сергій Гармаш на своїй сторінці у фейсбуці.

«І росіяни, і їхні маріонетки з ОРДЛО, розсипалися в компліментах і подяках за «геніальну» дипломатію і «приємну співпрацю». «Міністри» ОРДО й ОРЛО звали їх в гості: «якщо будите нудьгувати, приїжджайте до нас»... Українська делегація проводила посла Фріша мовчанням. «Найоб'єктивніший», «керувався принципом рівності сторін», але за 6 років так і не розібрався, хто ці сторони, посол Фріш вчора на робочій групі побажав усього найкращого «громадянам Донбасу», але, чомусь, не пам'ятав про громадян України. ..», – написав Гармаш.

Представник України підкреслив, що Морель називав представників ОРДЛО від Росії – «головами делегацій».

«Я навіть не знаю, як це пояснити: і Євросоюз, і G-7 заявляють, що «Росія – сторона конфлікту, а не посередник», зате їх дипломати в ТКГ роблять все, щоб суб’єктивізувати ОРДЛО як «делегації» і «бік», а ще – викинути з процесу визначення моделі майбутнього Донбасу представників вимушених переселенців, які через ці «делегації» втратили будинки, зв'язок з близькими, стабільне життя у себе на батьківщині ... Це якийсь особливо збочений європейський «гуманізм» – позбавити тих, хто і так постраждав від війни, права ще й на майбутнє ...», – пояснив Гармаш.

Проте, він зазначив, що є шанс, що «нові модератори будуть керуватися в дипломатичному процесі все-таки документами, а не «традиціями».

Нагадаємо: 14 червня лідери «Великої сімки» заявили, що Росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті