Перший випадок COVID-19 міг з'явитися в Китаї в жовтні 2019 року – дослідження

Перший випадок COVID-19 міг з'явитися в Китаї в жовтні 2019 року – дослідження

Китай офіційно повідомив про перші випадки коронавірусної хвороби у грудні

Перший випадок COVID-19 міг з'явитися в Китаї в жовтні 2019 року – дослідження
фото www.flickr.com/photos/143707811@N07/49629062018

Вірус, що викликає COVID-19, міг почати поширюватися в Китаї ще в жовтні 2019 року, за два місяці до того, як перший випадок був виявлений в центральному місті Ухань.

Як повідомляє Reuters, згідно зі статтею, опублікованою в журналі PLOS Pathogens, дослідники з британського Кентського університету використовували методи природоохоронної науки, щоб оцінити, що SARS-CoV-2 вперше з'явився в період з початку жовтня до середини листопада 2019 року.

Найбільш вірогідною датою появи вірусу було 17 листопада 2019 року, і, за їхніми оцінками, він, ймовірно, вже поширився по всьому світу до січня 2020 року.

Перший офіційний випадок захворювання COVID-19 в Китаї було зареєстровано в грудні 2019 року і він був пов'язаний з ринком морепродуктів Хуанань в Ухані.

Однак деякі ранні випадки не мали відомого зв'язку з ринком, що означає, що SARS-CoV-2 вже циркулював до того, як потрапив на нього.

Спільне дослідження, опубліковане Китаєм і Всесвітньою організацією охорони здоров'я наприкінці березня, підтвердило, що до спалаху в Ухані могли бути спорадичні випадки інфікування людей.

У статті, опублікованій у вигляді препринта на цьому тижні, Джессі Блум з Центру дослідження раку Фреда Хатчінсона в Сіетлі відновив видалені дані секвенування ранніх випадків COVID-19 в Китаї.

Дані показали, що зразки, взяті з ринку Хуанань, не були «репрезентативними» для SARS-CoV-2 в цілому і були варіантом послідовності-попередника, який поширився на інші частини Китаю.

Національні інститути охорони здоров'я США підтвердили Reuters, що зразки, використані в дослідженні, були відправлені в Архів зчитування послідовностей (SRA) у березні 2020 року, а потім видалені за запитом китайських дослідників, які заявили, що вони будуть оновлені і відправлені в інший архів. 

Критики заявили, що видалення є ще одним доказом того, що Китай намагається приховати походження COVID-19.

«Чому вчені просять міжнародні бази даних видалити ключові дані, які інформують нас про те, як COVID-19 почався в Ухані?», заявила Аліна Чан, дослідник з Гарвардського інституту Броуда, у Twitter.

В іншому дослідженні австралійських учених, опублікованому в четвер у журналі Scientific Reports, використовувалися геномні дані, щоб показати, що SARS-CoV-2 зв'язується з рецепторами людини набагато легше, ніж інші види, припускаючи, що він вже був адаптований для людей, коли вперше з'явився.

У ньому йшлося про те, що, можливо, існувала ще одне тварина з ще сильнішою аффінністю, яка служила проміжним видом, але також не була виключена гіпотеза про те, що це витік з лабораторії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті