Китай натиснув на Україну, пригрозивши зупинити поставки вакцин – АР
Пекін змусив Київ відкликати свій підпис під документом, який закликає вивчити ситуацію з правами уйгурів в КНР

Китай змусив Україну відкликати свій підпис під документом, який закликає вивчити ситуацію з правами уйгурів в КНР, пригрозивши заблокувати постачання вакцин від коронавірусу. Про це повідомляє агентство Associated Press з посиланням на дипломатичні джерела.
Україна приєдналася до заяви понад 40 країн, представленої Канадою на Раді з прав людини в Женеві у вівторок, в якому вони закликали Китай дозволити негайний доступ незалежних спостерігачів в Сіньцзян. Правозахисні групи стверджують, що китайці погано поводяться з уйгурами-мусульманами та іншими людьми в регіоні.
У четвер Україна виключила своє ім'я зі списку держав, що підтримують заяву, після того, як китайська влада попередила Київ, що заблокує заплановану поставку не менше 500 000 доз вакцини COVID-19 в Україну, якщо вона цього не зробить, заявили дипломати з двох західних країн.
Як відомо, Україна погодилася закупити 1,9 млн доз вакцини CoronaVac у китайської Sinovac Biotech. За словами ексміністра охорони здоров'я Максима Степанова, на початок травня Україна отримала 1,2 млн доз.
У минулому уряд Китаю часто використовував тиск на інші країни в дипломатичних колах Женеви або в національних столицях, щоб вони або підтримували його заяви, або уникали заяв, які критикують, ставлять під сумнів або вимагають ретельного вивчення прав людини в країні.
Один із західних дипломатів назвав це ознакою «неприкритої» дипломатії Китаю. Інший дипломат процитував «повідомлення про значний тиск та Київ».
Міністерство закордонних справ Китаю в Пекіні і представник китайської дипломатичної місії в Женеві не відразу відповіли на електронні листи АР з проханням прокоментувати ситуацію. Українська влада також не відразу відповіла на запити про коментарі.
Видання зазначає, що ситуація ще може змінитися. Згідно з практикою ради, що складається з 47 членів, країни можуть додавати свої імена в заяви або резолюції протягом двох тижнів після закінчення сесії. Нинішня 3,5-тижнева сесія, яка почалася в понеділок, триватиме до 13 липня.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].