Китай натиснув на Україну, пригрозивши зупинити поставки вакцин – АР

Китай натиснув на Україну, пригрозивши зупинити поставки вакцин – АР

Пекін змусив Київ відкликати свій підпис під документом, який закликає вивчити ситуацію з правами уйгурів в КНР

Китай натиснув на Україну, пригрозивши зупинити поставки вакцин – АР
фото www.flickr.com/photos/190012966@N02/50522094172

Китай змусив Україну відкликати свій підпис під документом, який закликає вивчити ситуацію з правами уйгурів в КНР, пригрозивши заблокувати постачання вакцин від коронавірусу. Про це повідомляє агентство Associated Press з посиланням на дипломатичні джерела.

Україна приєдналася до заяви понад 40 країн, представленої Канадою на Раді з прав людини в Женеві у вівторок, в якому вони закликали Китай дозволити негайний доступ незалежних спостерігачів в Сіньцзян. Правозахисні групи стверджують, що китайці погано поводяться з уйгурами-мусульманами та іншими людьми в регіоні.

У четвер Україна виключила своє ім'я зі списку держав, що підтримують заяву, після того, як китайська влада попередила Київ, що заблокує заплановану поставку не менше 500 000 доз вакцини COVID-19 в Україну, якщо вона цього не зробить, заявили дипломати з двох західних країн.

Як відомо, Україна погодилася закупити 1,9 млн доз вакцини CoronaVac у китайської Sinovac Biotech. За словами ексміністра охорони здоров'я Максима Степанова, на початок травня Україна отримала 1,2 млн доз.

У минулому уряд Китаю часто використовував тиск на інші країни в дипломатичних колах Женеви або в національних столицях, щоб вони або підтримували його заяви, або уникали заяв, які критикують, ставлять під сумнів або вимагають ретельного вивчення прав людини в країні.

Один із західних дипломатів назвав це ознакою «неприкритої» дипломатії Китаю. Інший дипломат процитував «повідомлення про значний тиск та Київ».

Міністерство закордонних справ Китаю в Пекіні і представник китайської дипломатичної місії в Женеві не відразу відповіли на електронні листи АР з проханням прокоментувати ситуацію. Українська влада також не відразу відповіла на запити про коментарі.

Видання зазначає, що ситуація ще може змінитися. Згідно з практикою ради, що складається з 47 членів, країни можуть додавати свої імена в заяви або резолюції протягом двох тижнів після закінчення сесії. Нинішня 3,5-тижнева сесія, яка почалася в понеділок, триватиме до 13 липня.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло