Індексацію пенсій проведуть для понад одного мільйона українців з 1 липня – Мінсоцполітики

Індексацію пенсій проведуть для понад одного мільйона українців з 1 липня – Мінсоцполітики

Щомісячна доплата до пенсії становитиме 100 грн

Індексацію пенсій проведуть для понад одного мільйона українців з 1 липня – Мінсоцполітики
Фото: УНІАН

З 1 липня індексацію пенсій проведуть для понад одного мільйона українців. Про це повідомила міністерка соціальної політики Марина Лазебна в інтерв'ю «Радіо Свобода».

«Треба сказати, що ми з 1 липня для більш ніж мільйона людей, будемо індексувати по 100 грн. Це та категорія людей, яка не потрапила в індексацію. В 2017 році було так ухвалене пенсійне законодавство, і деякі категорії людей вилучені з індексації. Індексація стала вибірковою... Як не індексувати пенсії? Пенсія – це теж дохід. Вона має не знецінюватися. І це, до речі, теж норма Конституції, яку ми маємо виконувати. Тому зараз ще 1 млн додамо по 100 грн. Це буде щомісячна доплата до пенсії», – сказала вона.

За словами Лазебної, наступну індексацію здійснять вже у 2022 році після розрахунку рівня інфляції за 2021 рік. Вона додала, що зараз індексацію провели на 11% – це 50% індексу споживчих цін і 50% зростання середньої зарплати по країні.

Міністерка також зазначила, що у грудні уряд планує підвищувати мінімальну заробітну плату.

«А сьогодні такий державний соціальний стандарт, мінімальна пенсія за віком для людей, у кого є вік 65 років і у чоловіків 35 років стажу, а у жінки – 30, вона повинна відповідати 40% мінімальної зарплати. Тобто вже в грудні цей стандарт буде піднятий до 2600 (грн – Mind)», – розповіла Лазебна.

У березні в Україні розпочалася індексація пенсій. Згодом прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що у 2021 році планується провести три етапи підвищення пенсій для різних категорій пенсіонерів.

Нагадаємо: cередня пенсія в Україні зросла на 6,2% за І квартал.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті