Коронавірус поширювався по Китаю ще за 2 місяці до спалаху в Ухані – дослідження
Коли вірус з'явився офіційно, він вже був адаптований до людини, з’ясували вчені

Ще одне дослідження ставить під сумнів офіційну версію походження пандемії COVID-19. Як з'ясували вчені з Університету Кента, новий коронавірус був помічений на території Китаю, в столиці провінції Хубей, за два місяці до перших офіційно зареєстрованих випадків. За повідомленням азіатського відділення Reuters, до січня вірус вже міг проникнути в усі великі країни світу, пише HighTech Plus.
Фахівці з Великобританії встановили, що SARS-CoV-2 вперше з'явився на території Китаю на початку жовтня або середині листопада 2019 року. Найбільш ймовірна дата – 17 листопада 2019 року, а в січні він вже почав поширюватися по всьому світу.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Перші офіційні зараження були зареєстровані в грудні 2019 року і були пов'язані з рибним ринком в Ухані, однак жовтневі або листопадові випадки не пов'язані походженням з уханьськими.
Інше дослідження, опубліковане минулого тижня австралійськими вченими в журналі Scientific Reports, показало, що SARS-CoV-2 кріпиться до людських рецепторів набагато легше, ніж до рецепторів інших видів. Тобто, коли вірус з'явився офіційно, він вже був адаптований до людини. Можливо, перехідним видом послужила якась невстановлена тварина, але є ймовірність, що вірус випадково вирвався на свободу з лабораторії.
Цю гіпотезу спростовує стаття The proximal origin of SARS-CoV-2 п'яти впливових вірусологів, які ретельно вивчили геном вірусу і не знайшли слідів редагування. Однак на думку Аліни Чань, наукового співробітника з Інституту Броуда при Кембриджському університеті, автори і ті, хто погодився з їх висновками, не взяли до уваги більш просту можливість: наприклад, вчені з лабораторії в Ухані могли працювати зі звичайним вірусом, узятим у кажанів, і він міг помилково «вислизнути».
Активна позиція та науковий ступінь Чань зробили її популярною гостею на радіо і телебаченні, а також об'єктом погроз як «зрадниці своєї раси» (етнічно вона частково китаянка, хоча народилася в Канаді, а виросла в Сінгапурі). Нещодавно Чань підписала договір з видавництвом HarperCollins на документальну історію пошуків походження COVID в співавторстві з письменником Меттом Рідлі, яка повинна вийти в листопаді 2021 року. Сума гонорару не розголошується. Але після публікації Чань збирається змінити ім'я, щоб спокійно продовжити займатися науковою кар'єрою.
Наприкінці березня спільне дослідження вчених Китаю і ВОЗ визнало: існує ймовірність того, що SARS-CoV-2 спорадично інфікував людей до спалаху в Ухані. Цю ж гіпотезу підтверджує повідомлення Джессі Блума, біолога з США, який вказав на те, що команда китайських дослідників взяла зразки вірусу у перших пацієнтів в Ухані, завантажила послідовності ДНК в базу даних США, а через кілька місяців видалила цю інформацію. На його думку, це доводить, що китайська сторона намагалася приховати походження COVID-19.
Раніше повідомлялося, що французькі спортсмени, які побували в жовтні в Ухані, вже тоді захворіли на COVID-19.
А один з фанцузьких пацієнтів був госпіталізований з коронавірусом ще 27 грудня. До захворювання пацієнт не був у Китаї і взагалі майже п'ять місяців не покидав Францію.
Також стало відомо, що в Італії коронавірус з’явився ще в грудні 2019 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.