Коронавірус поширювався по Китаю ще за 2 місяці до спалаху в Ухані – дослідження

Коронавірус поширювався по Китаю ще за 2 місяці до спалаху в Ухані – дослідження

Коли вірус з'явився офіційно, він вже був адаптований до людини, з’ясували вчені

Коронавірус поширювався по Китаю ще за 2 місяці до спалаху в Ухані – дослідження
фото DR

Ще одне дослідження ставить під сумнів офіційну версію походження пандемії COVID-19. Як з'ясували вчені з Університету Кента, новий коронавірус був помічений на території Китаю, в столиці провінції Хубей, за два місяці до перших офіційно зареєстрованих випадків. За повідомленням азіатського відділення Reuters, до січня вірус вже міг проникнути в усі великі країни світу, пише HighTech Plus.

Фахівці з Великобританії встановили, що SARS-CoV-2 вперше з'явився на території Китаю на початку жовтня або середині листопада 2019 року. Найбільш ймовірна дата – 17 листопада 2019 року, а в січні він вже почав поширюватися по всьому світу.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Перші офіційні зараження були зареєстровані в грудні 2019 року і були пов'язані з рибним ринком в Ухані, однак жовтневі або листопадові випадки не пов'язані походженням з уханьськими.

Інше дослідження, опубліковане минулого тижня австралійськими вченими в журналі Scientific Reports, показало, що SARS-CoV-2 кріпиться до людських рецепторів набагато легше, ніж до рецепторів інших видів. Тобто, коли вірус з'явився офіційно, він вже був адаптований до людини. Можливо, перехідним видом послужила якась невстановлена тварина, але є ймовірність, що вірус випадково вирвався на свободу з лабораторії.

Цю гіпотезу спростовує стаття The proximal origin of SARS-CoV-2 п'яти впливових вірусологів, які ретельно вивчили геном вірусу і не знайшли слідів редагування. Однак на думку Аліни Чань, наукового співробітника з Інституту Броуда при Кембриджському університеті, автори і ті, хто погодився з їх висновками, не взяли до уваги більш просту можливість: наприклад, вчені з лабораторії в Ухані могли працювати зі звичайним вірусом, узятим у кажанів, і він міг помилково «вислизнути».

Активна позиція та науковий ступінь Чань зробили її популярною гостею на радіо і телебаченні, а також об'єктом погроз як «зрадниці своєї раси» (етнічно вона частково китаянка, хоча народилася в Канаді, а виросла в Сінгапурі). Нещодавно Чань підписала договір з видавництвом HarperCollins на документальну історію пошуків походження COVID в співавторстві з письменником Меттом Рідлі, яка повинна вийти в листопаді 2021 року. Сума гонорару не розголошується. Але після публікації Чань збирається змінити ім'я, щоб спокійно продовжити займатися науковою кар'єрою.

Наприкінці березня спільне дослідження вчених Китаю і ВОЗ визнало: існує ймовірність того, що SARS-CoV-2 спорадично інфікував людей до спалаху в Ухані. Цю ж гіпотезу підтверджує повідомлення Джессі Блума, біолога з США, який вказав на те, що команда китайських дослідників взяла зразки вірусу у перших пацієнтів в Ухані, завантажила послідовності ДНК в базу даних США, а через кілька місяців видалила цю інформацію. На його думку, це доводить, що китайська сторона намагалася приховати походження COVID-19.

Раніше повідомлялося, що французькі спортсмени, які побували в жовтні в Ухані, вже тоді захворіли на COVID-19.

А один з фанцузьких пацієнтів був госпіталізований з коронавірусом ще 27 грудня. До захворювання пацієнт не був у Китаї і взагалі майже п'ять місяців не покидав Францію.

Також стало відомо, що в Італії коронавірус з’явився ще в грудні 2019 року.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло