«Іран ніколи не отримає ядерну зброю, поки я на посаді» - Байден

«Іран ніколи не отримає ядерну зброю, поки я на посаді» - Байден

У цьому американський лідер запевнив свого ізраїльського колегу оскільки Ізраїль виступає проти прагнення США повернутися до виконання Спільного всеосяжного плану дій

«Іран ніколи не отримає ядерну зброю, поки я на посаді» - Байден
Джо Байден
фото www.flickr.com/photos/143528404@N04/50558658033

Президент США Джо Байден заявив, що не потерпить наявність ядерної зброї в Ірані. Про це він заявив під час зустрічі з ізраїльським колегою Реувеном Рівліном в Білому домі, повідомляє AP.

Байден зазначив, що днями наказав завдати авіаударів по об'єктах, які, за твердженнями американських військових, використовувалися підтримуваними Іраном групами ополченців поблизу кордону між Іраком і Сирією. Ці слова підкреслили те, що американський лідер залишиться жорстким щодо зловмисної діяльності Ірану, навіть коли він шукає дипломатичний шлях, щоб зупинити ядерну програму Тегерана.

«Що я можу сказати вам, так це те, що Іран ніколи не отримає ядерну зброю поки я на посаді», – сказав Байден.

Зустріч з Рівліном, який здійснює свою останню зарубіжну поїздку в період свого президентства, відбулася через кілька тижнів після того, як Нафталі Беннетт став новим прем'єр-міністром Ізраїлю, змінивши Біньяміна Нетаньяху.

Тим часом адміністрація Байдена активізувала зусилля з відродження угоди 2015 року Ірану зі світовими державами, щоб обмежити здатність Тегерана розробляти ядерну зброю. Колишній президент Дональд Трамп за підтримки Нетаньяху скасував угоду у 2018 році.

Рівлін повинен покинути свій пост 7 липня. Наступним президентом Ізраїлю стане Ісаак Херцог, колишній член парламенту, який останнім часом очолював некомерційну організацію, яка тісно співпрацює з урядом в просуванні імміграції в Ізраїль.

Авів Кохаві, начальник штабу Сил оборони Ізраїлю, зустрічався минулого тижня з радником Байдена з питань національної безпеки Джейком Салліваном і іншими високопоставленими представниками національної безпеки. Кочаві підтвердив, що Ізраїль виступає проти зусиль адміністрації Байдена по відродженню угоди 2015 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті