Рівень тіньової економіки у 2020 році становив 30% від обсягу офіційного ВВП

Рівень тіньової економіки у 2020 році становив 30% від обсягу офіційного ВВП

Зростання тіньової економіки проти 2019 року показали два з чотирьох методів її розрахунку

Рівень тіньової економіки у 2020 році становив 30% від обсягу офіційного ВВП
Фото: УНІАН

Рівень тіньової економіки в Україні у 2020 році становив 30% від обсягу офіційного ВВП, тоді як у 2019 році цей показник склав 27% від ВВП. Про це свідчить аналітична записка Міністерства економіки.

«Ускладнення умов економічної діяльності, внаслідок введення протиепідемічних заходів в Україні та світі, викликали природне бажання суб'єктів господарювання зменшити ризики втрати лімітованих ресурсів (на тлі істотного зростання збитків в економіці через тимчасові, але непрогнозованих в часі, обмежень ділової активності), що і призвело до зростання тінізації економіки», – йдеться у записці.

Два з чотирьох методів розрахунку тіньової економіки зафіксували її зростання у порівнянні з 2019 роком:

  • метод збитковості підприємств – на 7 в. п., до 27% від офіційного ВВП;
  • монетарний метод – на 1 в. п., до 31% ВВП.

Зазначається, що за окремими видами економічної діяльності (ВЕД) компанії показали невиправдано високе зростання збитковості підприємств.

Водночас метод «витрати населення – роздрібний товарооборот» показав скорочення рівня тіньової економіки – на 3 в. п., до 22% від ВВП, а за електричним методом зменшення становило 2 в. п., до 23% ВВП.

«Усі види економічної діяльності, за винятком фінансової та страхової, показали тенденцію до збільшення рівня тіньової економіки на тлі зростання обсягів збитків підприємств цих ВЕД за підсумками 2020 року в умовах вимушеного обмеження їхньої виробничої активності», – зазначили у міністерстві.

Нагадаємо: ЄБРР поліпшив прогноз зростання економіки України з 3% до 3,5% у 2021 році

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло