Фонд держмайна запустив сервіс автоматичної оцінки нерухомості
Електронна довідка про оціночну вартість нерухомості діятиме 30 днів

Фонд держмайна (ФДМУ) ввів в експлуатацію єдину базу даних звітів про оцінку з модулем електронного визначення оціночної вартості нерухомості. Електронна довідка про оціночну вартість нерухомості діятиме 30 днів. Про це повідомляється на сайті Фонду.
«Через відсутність фінансування створення сервісу автоматичної оцінки було під загрозою зриву, проте Фонд держмайна зайняв проактивну позицію – завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) програмне забезпечення було розроблено без жодної копійки бюджетних коштів», – зазначила заступниця Голови Фонду Юлія Бєлова.
Вона також зазначила, що очікувана економія для всіх українських громадян в майбутньому складе сотні мільйонів гривень, адже їм більше не доведеться сплачувати за послуги оцінки нерухомості.
Визначати оціночну або ринкову вартість об'єкта нерухомості необхідно для розрахунку доходу платника податку – фізичної особи від продажу або обміну нерухомості, а також доходу, отриманого в результаті прийняття майна у спадщину чи дарунок.
Для визначення оціночної вартості об'єкта нерухомості Єдиною базою даних звітів про оцінку формується електронна довідка про його оціночну вартість (е-довідка), яка є чинною впродовж 30 календарних днів.
Відзначається, що якщо фізособа не погоджується з результатами автоматичного визначення оціночної вартості об'єкта нерухомості, вона може звернутися до оцінювача, який визначить ринкову вартість такого об'єкта. Оцінювач має скласти звіт про оцінку майна і зареєструвати його в Єдиній базі. Звіт чинний протягом шести місяців з дати оцінки.
Доступ до Єдиної бази даних звітів про оцінку здійснюється за допомогою особистого електронного підпису або через ID.GOV.UA. Для використання бази всі суб'єкти оціночної діяльності мають зареєструватись в ній за електронною печаткою та зареєструвати своїх оцінювачів. Нотаріуси також мають зареєструватись для формування витягів з бази.
Нагадаємо: реформувати процес реєстрації оцінки нерухомості почали минулого року. У лютому 2020 року Фонд держмайна відключив від бази даних чотири майданчики-посередника – «Ві Ай Пі Департамент» (обслуговує майданчик Оцінка.Online), «Професійна оцінка» (компанія Про закупівлі), «Експрес Оцінка» (компанія Акцепт онлайн) і «Реєстр оцінка» (інформаційно-консалтинговий центр АСБОУ). Їх пов’язували з депутатом Верховної Ради Антоном Яценком і його ексколегою Віталієм Хомутинником. Посередники брали за послугу реєстрації оцінки 1 800 грн, що викликало незадоволення учасників ринку.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].