Країни світу, в яких влада запровадила обов'язкову вакцинацію

Країни світу, в яких влада запровадила обов'язкову вакцинацію

Обов’язковим щеплення від коронавірусу є тільки в двох країнах

Країни світу, в яких влада запровадила обов'язкову вакцинацію
фото Pixaby

Серед країн «Групи двадцяти» (G20), куди входять провідні розвинені економіки, дві країни ввели обов'язкову загальну вакцинацію від коронавірусу COVID-19. Це Індонезія, де тим, хто відмовився від щеплення, загрожує штраф, а також Саудівська Аравія, де вимога про вакцинацію поширюється на всіх працівників державних і приватних установ, пише РБК.

Загальну обов'язкову вакцинацію в Індонезії ввели ще в лютому, але з настанням літа прискорення темпів вакцинації стало актуальним через зростання захворюваності. «Я сподіваюся, що мета щодо розподілу 1 млн доз вакцини по всій країні до липня стане реальністю», – заявив президент країни Джоко Відодо.

Ще в чотирьох країнах – Індії, Китаї, Росії та Італії – національні органи влади або регіони вже ввели обов'язкову вакцинацію для окремих категорій населення або тільки в окремих областях. Що стосується категорій громадян, правила про обов'язкову вакцинацію, зокрема, торкнулися працівників медустанов і будинків престарілих. В Італії вимагають зробити щеплення всім медпрацівникам.

Вимоги про вакцинацію для працівників будинків престарілих обговорюються ще в трьох країнах – Австралії, Великобританії і Франції.

У Великобританії рішення про обов'язкову вакцинацію співробітників будинків де-факто вже прийнято, це вимога діятиме з осені.

Міністр охорони здоров'я Франції Олів'є Веран заявив, що в країні можуть зробити обов'язковою вакцинацію працівників будинків престарілих, якщо ті не вакцинуються за своєю волею.

В Індії правила про обов'язкову вакцинацію діють в штаті Гуджарат. Вони стосуються насамперед працівників бізнесу, який передбачає взаємодію з людьми. Крім того, в гуджаратським технологічному університеті заявили, що студенти не будуть допущені до іспитів наступної зими, якщо не пройдуть вакцинацію.

У Китаї обов'язкова вакцинація була введена на початку червня в місті Жуйлі чисельністю 140 000 чоловік через ризик появи нового кластера заражень. ЗМІ також повідомляли про негласну політику китайської регіональної влади примушувати громадян до вакцинації.

Ще в двох країнах – США і Канаді – введені заходи, що стимулюють медпрацівників вакцинуватися від COVID-19, але прирівнювати їх до заходів про обов'язкову вакцинацію не можна. В Америці госпіталі в деяких штатах, зокрема в Техасі, вимагають від персоналу проходження вакцинації від COVID-19, погрожуючи тим санкціями аж до звільнення.

Ще кілька штатів, включаючи Арканзас, Флориду, Монтану і Оклахому, забороняють роботодавцям вимагати від працівників вакцинуватися.

Що стосується Канади, в провінції Квебек влада закликала частина медпрацівників вакцинуватися через почастішання випадків зараження COVID-19. У разі відмови медпрацівника від щеплення той може пред'явити три негативних тести на коронавірус в тиждень.

Лідером за темпами вакцинації серед країн G20 є Канада. Там принаймні одну частку вакцини отримали 66% громадян. На другому місці – Великобританія (64%), на третьому – США (53,1%), на четвертому – Італія (53%), на п'ятому – Німеччина (51,2%).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті