Франція перевіряє модних рітелерів щодо приховування «злочинів проти людяності» в Сіньцзяні

Франція перевіряє модних рітелерів щодо приховування «злочинів проти людяності» в Сіньцзяні

Прокуратура перевіряє діяльність Uniqlo France, власника Zara компанії Inditex; SMCP і Skechers

Франція перевіряє модних рітелерів щодо приховування «злочинів проти людяності» в Сіньцзяні
фото www.flickr.com/photos/jeepersmedia/18819382958

Французька прокуратура почала розслідування щодо чотирьох рітейлерів модного одягу, яких підозрюють в приховуванні «злочинів проти людяності» в китайському регіоні Сіньцзян.

Як повідомляє Reuters, процедура пов'язана зі звинуваченнями на адресу Китаю щодо поводження з уйгурами-мусульманами в регіоні, включаючи використання примусової праці.

Китай заперечує всі звинувачення в зловживаннях в регіоні.

Джерело агентства повідомило, що предметом розслідування стали Uniqlo France, підрозділ японської Fast Retailing; власник Zara компанія Inditex; французька SMCP і американська Skechers.

У Франції є Центральне управління по боротьбі зі злочинами проти людяності, геноциду і військових злочинів, засноване у 2013 році.

Inditex заявила, що відхилила претензії в юридичній скарзі, додавши, що вона провела суворий контроль відстеження і буде повністю співпрацювати з французьким розслідуванням.

«В Inditex ми виступаємо категорично проти всіх форм примусової праці і розробили політику та процедури, що гарантують, що така практика не застосовується в нашому ланцюжку поставок», – йдеться в заяві компанії.

SMCP заявила, що буде співпрацювати з французькою владою, щоб довести хибність звинувачень.

«SMCP працює з постачальниками, розташованими по всьому світу, і стверджує, що у неї немає прямих постачальників в регіоні, згаданому в пресі», – сказав SMCP, додавши, що регулярно перевіряє своїх постачальників.

Fast Retailing повідомила, що французька влада з нею не зв’язувалась і що жоден з її виробничих партнерів не перебуває в Сіньцзяні.

Skechers заявила, що не коментуватиме незавершений судовий процес.

За оцінками експертів і правозахисних груп Організації Об'єднаних Націй, понад мільйон осіб, в основному уйгури і представники інших мусульманських меншин, перебувають в останні роки у великій системі таборів в західному районі Китаю Сіньцзян. Правозахисники кажуть, що табори використовуються як джерело низькооплачуваної і примусової праці.

Китай спочатку заперечував існування таборів, але потім заявив, що вони є професійними центрами, створеними для боротьби з екстремізмом. В кінці 2019 року Китай заявив, що всі люди в таборах «закінчили навчання».

Нагадаємо: кілька західних брендів, включаючи H&M, Burberry і Nike, зазнали бойкоту споживачів в Китаї після того, як вони висловили стурбованість повідомленнями про примусову працю в Сіньцзяні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло