Єврокомісія розкритикувала російський закон про виноробство

Єврокомісія розкритикувала російський закон про виноробство

Moet Hennessy тимчасово не постачатиме шампанське в Росію через цей закон

Єврокомісія розкритикувала російський закон про виноробство
фото Pixaby

Єврокомісія виступила проти схвалених в Росії поправок до закону про регулювання виробництва і обороту алкогольної продукції. Проект закону дає нове визначення шампанського – так називати будуть тільки продукцію, вироблену в Росії, а імпортовану будуть сертифікувати як «ігристе вино», пише Коммерсант.

У Єврокомісії вважають, що поправки можуть негативно позначитися на постачальниках вин.

Представник прес-служби ЄК розкритикувала закон про виноробство під час брифінгу. Вона пояснила, що ініціатива «матиме значний вплив на винний експорт».

«Ми будемо робити все необхідне, щоб висловити свою незгоду і побоювання з приводу цього проекту. Ми повинні будемо працювати з проблемами, яких він завдасть нашому винному експорту», – заявила представник Єврокомісії.

Вона додала, що ЄК «зробить все необхідне», щоб захистити права постачальників. Які можуть бути вжиті заходи, вона не уточнила.

Законопроект, який встановлює нові вимоги для виноробної продукції, був прийнятий Радою федерації РФ 23 червня. Після підпису президента закон буде вважатися прийнятим. Поправки вже викликали невдоволення компанії Moet Hennessy (входить в LVMH), але в підсумку вона погодилася називати своє шампанське в Росії «ігристим вином».

За останніми даними, Moet Hennessy тимчасово не постачатиме шампанське в Росію через цей закон. Компанія буде оцінювати наслідки нового закону. Раніше Moet Hennessy повідомляла, що їй потрібно призупинити поставки для коригування «з точки зору логістики і регулювання».

«Moet Hennessy Russia попередила своїх партнерів про місцеві законодавчі зміни, що стосуються маркування «ігристе вино» для пляшок з шампанським. Ці положення призводять до тимчасового припинення поставок продукції для оцінки наслідків цього нового закону», – повідомила директор з комунікацій головного офісу компанії Анн Катрін Грімаль.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті