Франція випустить власну вакцину від коронавірусу до кінця цього року

Франція випустить власну вакцину від коронавірусу до кінця цього року

Перевага розробленої Sanofi вакцини в тому, що вона може зберігатися в «звичайних» умовах

Франція випустить власну вакцину від коронавірусу до кінця цього року
фото Pixaby

Президент французького відділення фармацевтичної компанії Sanofi Олів'є Богійо оголосив, що вакцина, яку розробляє ця фірма, буде доступна вже у грудні. При цьому він підкреслив, що препарат буде корисний як для ревакцинації, так і поставок у країни, що розвиваються, передає RFI.

«Ми почали третю фазу клінічних випробувань», – сказав керівник Sanofi France в інтерв'ю радіостанції France Inter. Таким чином, «до грудня вакцина повинна бути доступна для населення», додав він.

На відміну від вакцин компаній Pfizer-BioNTech і Modernа, що використовують технологію інформаційної матричної РНК, або векторних вакцин AstraZeneca і Janssen, в препараті Sanofi використовується рекомбінантний білок. У поєднанні з ад'ювантом цей білок «стимулює вашу імунну систему, піддаючи її дії вірусного білка, що і змушує організм реагувати», – пояснив Богійо.

«Цю схему ми використовуємо для вакцинації проти грипу, це перевірена технологія, яка відома протягом кількох років (...) до появи інформаційної РНК», – додав він.

Для чого буде використовуватися цей новий препарат, коли ринок вакцин проти COVID-19 вже добре забезпечений? «Багато французів ще не пройшли вакцинацію. Нам в будь-якому випадку доведеться досягти рівня колективного імунітету, що особливо важливо з появою нових, більш заразних варіантів», – зазначив глава Sanofi France.

Крім цього, вакцина буде забезпечувати не тільки французький ринок. За словами Олів'є Богійо, вакцина Sanofi буде використовуватися для вакцинації населення в менш розвинених країнах, які в даний час не отримують належної кількості препаратів.

«На сьогодні вакциновано лише 20% населення світу. Ми думаємо, що можемо бути корисні на цьому ринку, тому що для вакцинації всього населення потрібні мільярди доз», – заявив Богійо.

Перевага розробленої Sanofi вакцини полягає в тому, що вона може зберігатися в «звичайних» умовах, які не потребують вкрай низьких температур. Тому ціна однієї дози такої вакцини не повинна перевищувати 10 євро, що вдвічі менше, ніж вартість препаратів Pfizer / BioNTech і Moderna.

У розробці своєї вакцини французька компанія Sanofi співпрацює з британською GSK.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті