Китайська влада примушує видалити сервіс таксі Didi з магазинів додатків
Компанія вказала, що припинила реєстрацію нових користувачів

Влада Китаю вимагає видалити найбільший сервіс таксі Didi з магазинів додатків. Всього кілька днів тому компанія залучила на IPO в Нью-Йорку понад $4 млрд, пише The Bell.
Адміністрація кіберпростору Китаю (САС) стверджує, що сервіс має серйозні проблеми, пов'язані з незаконним збором персональних даних. Регулятор ухвалив, що компанії необхідно забезпечити безпеку особистої інформації своїх користувачів, а також вибудувати систему таким чином, щоб вона відповідала державним стандартам.
У компанії вже заявили, що на тих користувачів, які вже завантажили додаток, постанова регулятора не вплине.
«Ми щиро дякуємо відповідальним департаментам за те, що вони направили Didi на вивчення ризиків», – йдеться в заяві компанії.
Didi також пообіцяла «сумлінно виправити» проблеми. Компанія також вказала, що припинила реєстрацію нових користувачів і внесе зміни, необхідні для дотримання правил і захисту прав користувачів.
Про те, що регулятор почав розслідування щодо сервісу таксі, стало відомо в п'ятницю ввечері, через два дні після IPO компанії на Нью-Йоркській фондовій біржі, в ході якого вона залучила понад $4 млрд. Це було найбільше розміщення китайської компанії в США після рекордного лістингу Alibaba в 2014 році ($25 млрд).
Після новини про розслідування акції Didi впали майже на 11%.
Розслідування щодо Didi – черговий крок Пекіна в боротьбі за більший контроль над цифровими компаніями, яка почалася зі скасування IPO Ant Group Джека Ма восени 2020 року. З тих пір під перевірки регуляторів або антимонопольні штрафи потрапили чи не всі великі китайські інтернет-сервіси.
Сервісом Didi користується понад 377 млн користувачів і 13 млн водіїв. Платформа не тільки збирає інформацію про поїздки та місцезнаходження пасажирів, але і веде під час поїздок аудіозапис. Як повідомляв Reuters, DiDi також збирає велику кількість даних про переміщення людей в реальному часі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].