36 штатів подали позов проти Google через порушення антимонопольного законодавства

36 штатів подали позов проти Google через порушення антимонопольного законодавства

Позивачі хочуть оскаржити комісію в розмірі 30% в Google Play

36 штатів подали позов проти Google через порушення антимонопольного законодавства
фото www.flickr.com/photos/xiaohwan/4067080257

Група з 36 штатів і Вашингтона, округ Колумбія, подала в суд на Google через порушення антимонопольного законодавства магазином мобільних додатків. Як повідомляє Politico, позов, поданий до федерального суду Каліфорнії, є останнім в серії великих антимонопольних справ, поданих проти найбільших сил технологічної індустрії.

Прокурори США заявили в позові, що Google використовує антиконкурентну тактику для запобігання конкуренції та забезпечення того, щоб у розробників не було іншого вибору, окрім як пройти через магазин Google Play, щоб поширювати свої розробки. Потім техногігант збирає комісію в розмірі до 30% за покупки додатків, стверджують вони.

Google відкидає усі обвинувачення. В компанії заявили, що вимоги позивачів приведуть до збільшення витрат для невеликих розробників і зробить магазин додатків менш безпечним. В Google наголосили, що діють в інтересах невеликого числа великих розробників, які хочуть користуватися продуктом компанії, але не платити за нього.

Раніше з подібними юридичними проблемами зіткнулася Apple і її магазин додатків. Законодавці обвинуватили техногіганта у тому, що Apple App Store несправедливо стягує з розробників збори за платежі через їх застосування з боку клієнтів і віддає перевагу своїм власним додаткам перед додатками своїх конкурентів.

Видання зазначає, що правило про обов'язкове використання в таких випадках платіжної системи Play Store з 30%-ою комісією в Google існувало давно, але компанія не надто його дотримувалась. З огляду на ситуацію з Apple App Store, торік Google заявила, що почне забезпечувати дотримання своїх правил оплати у вересні цього року. Це викликало бурю обурення з боку таких компаній, як Netflix, Spotify і Match Group, які обходили комісію Google.

Нагадаємо: минулого місяця американський техногігант Google зіткнувся з розслідуванням в Європейському союзі щодо своїх рекламних технологій, всього через два роки після того, як регулюючі органи припинили майже десятирічне розслідування діяльності компанії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті