Каннський кінофестиваль хоче стати зеленішим
Електромобілі, «перероблена» червона доріжка, заборони на пластикові пляшки та кліматичний податок

Жодних пластикових пляшок, податки на викиди CO2 для авіаперельотів і економія ресурсів – Каннський кінофестиваль хоче стати більш екологічним. Однак, як зазначає агенція France-Presse, залишається під питанням, наскільки екологічно чистою може стати галузь, яка традиційно включає приватні літаки та предмети розкоші.
Організатори фестивалю в Каннах, який стартував увечері 6 липня, підкреслюють, що в цьому році основна увага приділяється питанням екології. Вони забороняють пластикові пляшки, використовують парк електромобілів і запускають спеціальну програму для фільмів з кліматичної спрямованістю. Символічним є те, що в цьому році червона килимова доріжка стала вдвічі легше і зроблена з переробленого матеріалу замість звичайного ПВХ – тепер вона важить на 950 кілограмів менше. «Ми прагнемо бути зразковими», – каже директор фестивалю Тьєррі Фремо.
В останні роки такі зірки кіно, як Леонардо Ді Капріо і Жюльєт Бінош, зробили захист навколишнього середовища центральною частиною свого іміджу. Вони знімаються у фільмах про зміну клімату та виступають за боротьбу з глобальним потеплінням.
Водночас Канни опинилися перед дилемою – там показують фільми про зміну клімату, а потім влаштовують величезні вечірки, які виробляють тонни сміття. Крім того, на фестиваль прилітають люди з усього світу. Цього року організатори сподіваються компенсувати частину цього вуглецевого сліду за рахунок внеску в розмірі 20 євро від кожного учасника.
За словами організаторів фестивалю, комітет наукових експертів визначить одержувачів кліматичного пожертвування. Є й інші підходи. Наприклад, з 2024 року фінансування фільмів у Франції буде пов'язано із заходами в області сталого розвитку. Втім організатори визнають, що кінофестивалі – це «екологічна проблема», яку не можна вирішити відразу.
Так, Керол Скотт з французької продюсерської компанії Haut et Court, виступаючи на дебатах про клімат визнала, що цю екологічну проблему складно вирішити Каннам, які, як провідний світовий фестиваль, повинні підтримувати певний рівень.
«Ми не можемо з'являтися в шльопанцях», – говорить Керол, визнаючи, що фестивальна карусель «шкідлива для планети», а пандемія коронавірусу продемонструвала, що можливі цифрові альтернативи.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].