РНБО вирішила створити реєстр заборонених сайтів – член робочої групи

РНБО вирішила створити реєстр заборонених сайтів – член робочої групи

Вже створено робочу групу з питань технічної реалізації реєстру, яка розпочне повноцінну роботу з понеділка

РНБО вирішила створити реєстр заборонених сайтів – член робочої групи
Фото: pexels.com

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) ухвалила рішення про створення реєстру заборонених сайтів. Про це повідомив член Інтернет-асоціації України та член робочої групи з питань технічної реалізації реєстру Максим Тульєв на своїй сторінці у фейсбуці.

«Сьогодні на РНБО було прийнято остаточне рішення про створення реєстру заборонених сайтів – того самого «Укркомнадзора», яким ми одне одного лякали жартома та який ще рік тому здавався просто абсолютно неможливим в Україні», – написав Тульєв.

Він розповів, що вже створено робочу групу з питань технічної реалізації реєстру.

«Я в ній. Спробую якось зупинити це безумство, та шансів відверто мало», – зазначив він.

У коментарі виданню «НВ.Бізнес» Тульєв сказав, що робоча група почне повноцінну роботу з понеділка, політичне рішення про створення реєстру вже прийнято.

«В українському законодавстві не прописано, крім рішення суду по дитячої порнографії, не прописано як саме має відбуватися це блокування. Наше оскарження в ЄСПЛ зараз будується на тому, що в Україні немає процедури і немає законної підстави щось заблокувати», – зауважив Тульєв.

Водночас він додав, що «за цей час можуть поміняти закони».

За його словами, в РНБО хочуть розробити технічні вимоги до блокування, які будуть описувати, як саме оператори повинні здійснювати блокування сайтів.

Нагадаємо: у лютому Голосіївський суд постановив заблокувати 426 сайтів. Рішення стосувалося справи про розслідування шахрайства в особливо великих розмірах. Однак сайти не заблокували, оскільки поліція закрила кримінальне провадження.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті