Газовидобувники закликають ліквідувати законодавчі прогалини, які стримують реалізацію проєктів УРП

Газовидобувники закликають ліквідувати законодавчі прогалини, які стримують реалізацію проєктів УРП

Необхідно модернізувати податкове, банківське та валютне законодавство

Газовидобувники закликають ліквідувати законодавчі прогалини, які стримують реалізацію проєктів УРП

Для початку робіт на нафтогазових ділянках та задля реалізації угод про розподіл продукції (УРП), необхідно удосконалити звітність та адміністрування за проєктами УРП, модернізувати Закон України «Про угоди про розподіл продукції», а також податкове, банківське та валютне законодавство. Про це йдеться у пресрелізі Асоціації газовидобувних компаній України.

«Вісім УРП були підписані пів року тому і більшість компаній вже отримали спеціальні дозволи на користування надрами. Теоретично, це означає, що після оголошення дати початку робіт, вони можуть приступати до освоєння нафтогазових площ. Але на практиці ситуація зовсім інша: через законодавчі прогалини газовидобувники не можуть повноцінно проводити роботи на ділянках, адже підписаними угодами передбачено схвалення цілого ряду документів.  Наголошую, що надзвичайно важливим є оперативне внесення змін у профільне законодавство та розроблення нових документів задля старту проєктів, адже Україна має бути зацікавлена в якнайшвидшій розробці нафтогазових ділянок», – зазначив виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України Артем Петренко.

Компанія «Укргазвидобування» розроблятиме чотири нафтогазові площі. Спеціалісти підприємства зазначають, що важливим є уніфікація процедури затвердження переліку та компенсації витрат за угодами, без чого розпочати видобуток газу на ділянках неможливо.

«Ми вже розробили прискорену 3-річну програму для чотирьох ділянок УРП. В її межах ми розпочали проводити переобробку наявної геологічної інформації та запланували 3D сейсморозвідку. Крім того, наші фахівці аналізують інформацію щодо раніше ліквідованих свердловин, які мають потенціал для відновлення. Наша програма розрахована на отримання першого газу вже у 2022 році. Проте для якнайшвидшого початку робіт держава за підтримки інвесторів має врегулювати наявні регуляторні питання», – сказав начальник департаменту геології АТ «Укргазвидобувнння» Олег Гоцинець.

Зазначається, що інвестори очікують від держави кроків назустріч.

«Як інвестор, ми очікуємо виконання попередніх умов Угоди від держави. Уже на цьому етапі компанія бачить певні ризики, які можуть вплинути на виконання проєктів УРП», – зазначила Наталія Гребенюк, виконавча директорка «ДТЕК Нафтогаз».

Раніше повідомлялося, що «ДТЕК Нафтогаз» на першому етапі інвестує в роботи на Зінківській площі 1,2 млрд грн. Неврегульованими залишаються законодавчі питання.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло