Ескіз «Голова ведмедя» роботи Да Вінчі продали на аукціоні за $12 млн

Ескіз «Голова ведмедя» роботи Да Вінчі продали на аукціоні за $12 млн

Малюнок розміром усього 7 на 7 см купив невідомий покупець

Ескіз «Голова ведмедя» роботи Да Вінчі продали на аукціоні за $12 млн
фото DR

Аукціонний дім Christie's продав роботу Леонардо да Вінчі «Голова ведмедя» за $12,2 млн, повідомляє TJournal.

Знаменитий художник виконав цей ескіз срібним олівцем на рожево-бежевому папері на початку 1480-х, що дозволило експертом спочатку оцінити вартість роботи від $8 до $12 млн. Малюнок було продано невідомому покупцеві, повідомляє аукціонний дім Christie's.

«Малюнок є витонченим свідченням неперевершеного майстерності Леонардо да Вінчі як художника», – йдеться в прес-релізі Christie's.

Цей нарис – одна з восьми робіт да Вінчі, які знаходяться в приватному володінні. Як наголошується в прес-релізі, раніше малюнок знаходився в приватній колекції британського портретиста і колекціонера старих майстерень малюнків сера Томаса Лоуренса.

У 1860 році Christie's продали малюнок приватній особі всього за $3,4, що еквівалентно $428 сьогодні.

«Я радий, що цей шедевр, одна з найважливіших робіт епохи Відродження, яка все ще перебуває в приватних руках, знову довірили Christie's після його першого продажу в 1860 році», – сказав Бен Холл, голова відділу старих майстрів живопису в Christie's New York.

Найдорожча картина да Вінчі – «Спаситель світу». Її продали за $450,3 млн на торгах в 2017 році. Ця сума робить картину найдорожчим твором мистецтва в світі.

Нагадаємо, у Луврі представили3D-версію Мони Лізи в віртуальній реальності.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті