Чехія відмовила РФ в розміщенні наземної станції навігаційної супутникової системи ГЛОНАСС

Чехія відмовила РФ в розміщенні наземної станції навігаційної супутникової системи ГЛОНАСС

В країні вважають, що ці станції системи можуть бути використані для збору секретних відомостей. Мова, зокрема, йде про контроль за ядерною зброєю країн Заходу

Чехія відмовила РФ в розміщенні наземної станції навігаційної супутникової системи ГЛОНАСС
фото www.flickr.com/photos/134689576@N05/29528720194/

Чехія вирішила не дозволяти Росії розміщувати на своїй території станцію оновленої навігаційної супутникової системи ГЛОНАСС, яка, за планами, має запрацювати наприкінці року після запуску навігаційного супутника нового покоління «Глонасс-К2». Про це повідомило чеське видання Respekt.

За даними американського новинного журналу Newlines, головного новинного порталу Естонії Delfi.ee і журналу Respekt, деякі західні спецслужби вважають, що цю систему також можна використовувати для «витонченого шпигунства проти Заходу». Зокрема, вона буде оснащена новою шпигунською технологією, яка стосується, серед іншого, моніторингу ядерної зброї країн Заходу.

Система включає в себе наземні станції і в поєднанні з їх розширенням новий «Глонасс-К2» зможе надати російській армії більше інформації і, найголовніше, більш точні дані, які виходять за межі офіційних рамок, пише видання.

В Прагу прохання про розміщення однієї з наземних станцій ГЛОНАСС надійшла на початку 2020 року. Москві в ній було відмовлено. Дане рішення було прийнято, зокрема, на основі рекомендації чеських спецслужб.

«Було б великим ризиком, якби в технологічних функціях станції був би захований активний елемент, який міг би здійснювати шпигунську діяльність, – говорить джерело в чеських спецслужбах. – Хоча це система, яка використовується як частина навігації по всьому світу, ГЛОНАСС також містить зашифровані механізми, які служать російській армії і її інтересам».

Міністр транспорту Чехії Карел Гавлічек наголосив, що країна, як член ЄС, «орієнтується на європейську навігаційну систему Galileo, яка знаходиться в Празі, обслуговує всі держави-члени ЄС і знаходиться під цивільним контролем».

ГЛОНАСС (Глобальна Навігаційна Супутникова Система) радянська/російська радіонавігаційна супутникова система, розроблена на замовлення Міністерства оборони СРСР. Розгортання системи у космосі зроблено за допомогою супутників «Глонасс-К» та «Глонасс-М».

Основою системи є 24 супутники, що обертаються над поверхнею Землі в трьох орбітальних площинах. Координати визначаються за принципом, узятим за аналогією американської системи глобального позиціонування GPS. Як альтернатива обом системам у Європі розробляється система Galileo.

Нагадаємо: в травні після ряду скандальних заяв і висилки дипломатів Чехія разом з США і Україною була визнана в Росії недружньою державою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті