Франція оштрафувала Google на 500 млн євро за порушення авторських прав

Франція оштрафувала Google на 500 млн євро за порушення авторських прав

Регулятор також встановив додатковий штраф у розмірі 900 000 євро на добу, якщо Google протягом двох місяців не почне виконувати вимоги місцевого законодавства

Франція оштрафувала Google на 500 млн євро за порушення авторських прав
фото www.flickr.com/photos/melikeytacos/5268550880

Французький антимонопольний орган наклав штраф в розмірі 500 млн євро ($593 млн) на Google за недотримання свого зобов'язання сумлінно вести переговори про дотримання суміжних авторських прав в онлайн-пресі.

Як повідомляє Reuters, регулятор також встановив додатковий штраф для компанії у розмірі 900 000 євро на добу, якщо Google протягом двох місяців не почне виконувати вимоги місцевого законодавства і не вигадає, яким чином компенсувати інформаційним агентствам та іншим видавцям використання їх новин.

Google заявила, що дуже розчарована цим рішенням.

«Ми діяли сумлінно протягом усього процесу. Штраф ігнорує наші зусилля по досягненню угоди і реальність того, як новини працюють на наших платформах , – сказав представник Google. – На сьогодні Google – єдина компанія, яка оголосила про угоди по суміжних правах».

Новинні видавці APIG, SEPM і AFP звинувачують технологічну компанію в тому, що вона не почала добросовісні переговори з ними, щоб знайти загальну основу для винагороди за новинний контент в інтернеті, відповідно до нещодавньої директиви Європейського Союзу, яка встановлює так звані «суміжні права».

Сама справа була зосереджена на тому, чи порушував Google тимчасові розпорядження антимонопольного органу, який вимагав, щоб такі переговори проводилися протягом трьох місяців з будь-якими новинними видавцями, які їх просили.

Нагадаємо: у червні антимонопольний регулятор Франції оштрафував Google на 220 млн євро. Санкції були накладені «за просування власних послуг в секторі онлайн-реклами».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло