ЄС включив Україну до «зеленого списку» країн і рекомендує скасувати обмеження на подорожі українців

ЄС включив Україну до «зеленого списку» країн і рекомендує скасувати обмеження на подорожі українців

Рекомендація Євроради не є юридично обов'язковим документом, тож останнє слово за державами-членами ЄС

ЄС включив Україну до «зеленого списку» країн і рекомендує скасувати обмеження на подорожі українців
Фото: Leah Kelley/Pexels

У Європейській Раді підтверджують, що посли країн-членів ЄС ухвалили рішення рекомендувати внести Україну до переліку країн, для яких обмежувальні заходи, впроваджені на поїздки до ЄС через пандемію коронавірусу, можуть бути зняті. Рекомендація Євроради не є юридично обов'язковим документом. Влада країн-членів залишається відповідальною за їх виконання. Про це повідомляє «Інтерфакс».

«Справді, я можу підтвердити, що відповідне рішення ухвалили сьогодні посли. Далі до кінця тижня його буде оформлено письмовою процедурою», – повідомили агентству в пресслужбі європейської інституції.

Перелік країн, для яких рекомендується дозволити поїздки до ЄС, переглядається кожні два тижні й, залежно від обставин, оновлюється. Раніше до нього були внесені Вірменія, Молдова й Азербайджан.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму телеграм-каналі написав, що «кінцеве рішення – за державами-членами, але фактично ЄС дав «зелене світло», аби українці безперешкодно могли їздити до Європи».

Як повідомлялося, 30 червня 2020 року Єврорада затвердила рекомендацію про поступове скасування тимчасових обмежень на несуттєві поїздки до ЄС. Ця рекомендація містила початковий список країн, для яких держави-члени можуть скасовувати обмеження на поїздки на зовнішніх кордонах.

Нагадаємо, з першого липня українців, щеплених вакциною затвердженою Євросоюзом, без обмежень пускають на Кіпр.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло