Італія заборонила великим круїзним суднам запливати в центральну частину Венеції

Італія заборонила великим круїзним суднам запливати в центральну частину Венеції

В уряді країни посилаються на те, що ці кораблі завдавали шкоди фундаментам будівель і екології міста

Італія заборонила великим круїзним суднам запливати в центральну частину Венеції
фото www.flickr.com/photos/tony709/31490945861

Кабінет міністрів Італії схвалив закон, який забороняє великим суднам, зокрема, круїзним лайнерам, пропливати через канал Джудекка, а також перед центральною площею Венеції Сан-Марко. Як повідомляє DWіз посиланням на заяву уряду, обмеження набудуть чинності з 1 серпня.

«Цей крок необхідний для того, щоб захистити природу, ландшафт, а також художню і культурну цілісність Венеції», – пояснив міністр інфраструктури Енріко Джованніні.

У документі наголошується, що заборона поширюється на кораблі, які відповідають одному з таких критеріїв: місткість понад 25 000 тонн, довжина понад 180 метрів або висота понад 35 метрів. Закон передбачає створення фонду для виплати компенсацій компаніям і їхнім співробітникам, які постраждають від обмежень.

Доступ до частини центральної частини Венеції протягом багатьох років був яблуком розбрату між екологічними активістами, туристичними асоціаціями та круїзними операторами. Напруженість загострилася у 2019 році, коли круїзний лайнер зіткнувся з невеликим туристичним човном у Венеціанській лагуні, в результаті чого п'ятеро людей отримали поранення.

У червні ЮНЕСКО закликала негайно заборонити заплив великих круїзних лайнерів в лагуну і допускала включення Венеції в так званий «чорний список». У нього входять об'єкти Всесвітньої спадщини, що перебувають під загрозою. Венеція і Венеціанська лагуна були внесені до переліку об'єктів Всесвітньої спадщини в 1987 році.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло