На Харківщині під час транспортування вакцини Pfizer зіпсувалися понад 9 300 доз

На Харківщині під час транспортування вакцини Pfizer зіпсувалися понад 9 300 доз

Доставка вакцини відбувалася з грубим порушенням

На Харківщині під час транспортування вакцини Pfizer зіпсувалися понад 9 300 доз
фото: shutterstock

У Харківській області зафіксовано факт порушення холодового ланцюга транспортування вакцини Comirnaty/Pfizer, внаслідок чого зіпсувалися понад 9 300 доз. Про це повідомили в Департаменті охорони здоров'я Харківської ОДА.

«30 червня 2021 року ДП «Укрмедпостач» поставили до КП ХОР «Обласний аптечний склад» 21 600 доз вакцини Comirnaty/Pfizer при отриманні вакцин на складі було зареєстровано порушення холового ланцюга транспортування вакцини у двох контейнерах (9360 доз). Отримання кожної партії, що надходить до складу, фіксується на відео, яке потім направляється до ДП «Укрмедпостач», – ідеться в повідомленні.

Для з'ясування ситуації 1 липня 2021 року було спрямовано листи до ДП «Укрмедпостач» і МОЗ України. Вакцини з виявленням порушення холодового ланцюга транспортування було переміщено в зону карантину і згодом повернуто до ДП «Укрмедпостач».

«Вакцини із зафіксованим порушенням транспортування не були поставлені на облік до Харківської області. Харківська обласна державна адміністрація разом з Департаментом охорони здоров’я в жодному разі не допустить використання протермінованих вакцин та вакцин з порушенням холодового ланцюга транспортування у вакцинуванні населення Харківської області», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, вакцина Pfizer тепер доступна в центрах масової вакцинації. Comirnaty буде доступна усім охочим з пріоритетом для людей похилого віку та людей із супутніми захворюваннями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті