Гренландія вирішила відмовитися від усього майбутнього нафтовидобутку – ЗМІ

Гренландія вирішила відмовитися від усього майбутнього нафтовидобутку – ЗМІ

Уряд країни заявив, що «екологічні наслідки розвідки і видобутку нафти занадто великі»

Гренландія вирішила відмовитися від усього майбутнього нафтовидобутку – ЗМІ
фото www.flickr.com/photos/barry_carlton/43684517421

Гренландія вирішила відмовитися від усіх майбутніх пошуково-розвідувальних робіт на нафту. Як повідомляє Bloombergіз посиланням на місцеві ЗМІ, таким чином уряд реагує на екологічні проблеми.

Наалаккерсуісут, як називають уряд острова, «вирішив, що екологічні наслідки розвідки і видобутку нафти занадто великі», сказав Наая, Х. Натаніельсен, міністр сировинних товарів країни.

Уряд Гренландії, який очолює соціалістична партія IA та що перебуває при владі після перемоги на виборах у квітні, зробив клімат одним з ключових елементів своєї програми.

Рішення відмовитися від розвідки нафти було прийнято на тлі все більш тривожних ознак глобального потепління. Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Nature раніше в травні, середній рівень моря піднявся приблизно на 9 дюймів (22,9 см) з 1880 року, і приблизно чверть цього підвищення відбувається за рахунок танення льоду в крижаних щитах Гренландії та Антарктиди, а також льодовиків в інших місцях.

За оцінками, тільки на західному узбережжі Гренландії міститься близько 18 млрд барелів нафти.

Уряд Гренландії наголосив, що майбутнє не за нафтою, а за відновлюваними джерелами енергії.

Нагадамо: раніше Данія заявила, що припинить пропонувати нові ліцензії в Північному морі і повністю припинить видобуток до 2050 року.


Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті