Шпигунське ПЗ з Ізраїлю використовувалось для стеження за журналістами та активістами – розслідування

Шпигунське ПЗ з Ізраїлю використовувалось для стеження за журналістами та активістами – розслідування

Софт ізраїльської NSO Group, призначений для шпигунства за терористами, використовувався для злому десятків смартфонів, що належать репортерам, правозахисникам і керівникам бізнесу

Шпигунське ПЗ з Ізраїлю використовувалось для стеження за журналістами та активістами – розслідування
фото www.flickr.com/photos/112890617@N06/13088135905

Згідно розслідування Washington Post і 16 інших новинних організацій, ізраїльське шпигунське програмне забезпечення використовувалося для злому десятків смартфонів, що належать репортерам, правозахисникам, керівникам бізнесу і нареченій убитого саудівського журналіста Джамаля Хашоггі.

Як повідомляє CNBC, за наявними відомостями, шпигунське ПЗ військового рівня було ліцензовано ізраїльською шпигунською фірмою NSO Group. Розслідування виявило, що зламані 37 телефонів входили в список з понад 50 000 номерів з держав, які ведуть стеження за своїми громадянами і є клієнтами NSO Group. Список номерів був наданий паризькою журналістською некомерційною організацією Hidden Stories і правозахисною групою Amnesty International.

Своєю чергою, NSO Group спростувала висновки звіту в декількох заявах, стверджуючи, що розслідування включає «непідтверджені теорії», засновані на «такій, що вводить в оману інтерпретації даних з доступною і відкритою базовою інформацією». NSO Group також заявила, що продовжить розслідування всіх достовірних заяв про неправомірне використання і вживатиме відповідних заходів.

Шпигунське ПЗ захоплює і копіює найосновніші функції телефону, записує інформацію з камер і мікрофону і збирає дані про місцезнаходження, журналів викликів і контактах. У NSO наголосили, що шпигунське ПЗ використовується тільки для стеження за терористами та іншими злочинцями.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті