Платіжний сервіс Paytm готується до рекордного для Індії IPO

Платіжний сервіс Paytm готується до рекордного для Індії IPO

Один з найдорожчих індійських стартапів запанував залучити $2,2 млрд

Платіжний сервіс Paytm готується до рекордного для Індії IPO
фото www.flickr.com/photos/gunjansardare/12249006574

Індійський платіжний стартап Paytm представить акціонерам план проведення IPO, що передбачає залучення на початковому етапі 166 мільярдів рупій ($ 2,2 млрд). Як повідомляє CNBC, це розміщення може стати рекордним для Індії.

Також ведуться переговори про можливе розміщення перед IPO на суму 20 млрд рупій.

Компанія заявила, що буде використовувати виручку від IPO для зростання і зміцнення своєї платіжної екосистеми, а також для інвестицій в нові бізнес-ініціативи, придбання і партнерства.

Paytm може отримати оцінку в $24-30 млрд в ході IPO.

Paytm стартував у 2009 році як платформа, яка дозволяла індійцям оплачувати рахунки і поповнювати мобільні послуги. Через більш ніж десятиліття стартап став одним з провідних у сфері цифрових платежів Індії, його послугами користуються мільйони людей.

Paytm також наразі є повністю ліцензованим цифровим банком, який запустив страхування, управління капіталом, а також хмарні і комерційні послуги.

Індійський стартап стикається з жорсткою конкуренцією за частку на ринку з боку конкурентів, серед яких Google Pay, PhonePe від Walmart і служба обміну повідомленнями WhatsApp від Facebook, яка дозволяє користувачам відправляти гроші через додаток. Paytm повідомив, що станом на 31 березня у нього було близько 333 млн користувачів.

Paytm – не єдиний індійський технологічний стартап, який збирається вийти на публічні ринки. Компанія з доставки їжі Zomato подала заявку на IPO на початку цього року. Сервіс виклику таксі Ola і гігант е-комерції Flipkart також вивчають варіанти лістингу.

Один венчурний інвестор раніше заявляв, що 2021 рік «ознаменує початок нової ери для індійської стартап-екосистеми» з низкою значних IPO.

Нагадаємо: раніше цього місяця індійську Flipkart оцінили в $37,6 млрд за пів року перед IPO.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті