Байден не пускає в США європейців під надуманими приводами - Die Welt

Байден не пускає в США європейців під надуманими приводами - Die Welt

Насправді причини можуть бути суто політичними, вважає автор розслідування

Байден не пускає в США європейців під надуманими приводами - Die Welt
фото DR

Європейці ось уже майже 1,5 роки не можуть потрапити в США через обмеження на в'їзд у зв’язку з COVID-19, повідомляє автор статті  в Die WeltДаніель Фрідріх Штурм.

Після візиту канцлера ФРН Ангели Меркель до Вашингтона виникла надія на зміни. Вона підняла питання про скасування обмежень, на що Байден заявив, що відповість на нього в найближчі дні, після консультації зі своєю командою по боротьбі з коронавірусом.

Єврокомісія і уряд ФРН вже давно намагаються добитися послаблень з боку США. ЄС почав відкривати в односторонньому порядку свої кордони для громадян США та інших держав, не висуваючи при цьому ніяких зустрічних вимог.

Глава Білого дому Джо Байден аргументує свою позицію тим, що прислухається до думки вчених, але, схоже, це «надуманий привід».

Яка загроза може йти від Німеччини, якщо там щеплено 45% населення, а перший компонент вакцини отримали вже 60% громадян, що на 4% більше, ніж у США?

При цьому американці відкривають кордони для країн, в яких показники вакцинації нижчі, а заражуваність – вища, наприклад для Туреччини і Росії.

У Берліні вважають, що позиція Байдена продиктована внутрішньополітичними причинами. Він використовує коронавірус для того, щоб підтримувати суворий режим на кордоні з Мексикою.

У питанні міграції республіканці чинять на нього дуже сильний тиск, пояснює автор. Ця тема може зіграти важливу роль на проміжних виборах у наступному році. Якщо у 2022 році Байден втратить більшість у конгресі, це може стати початком кінця його президентства.

Наскільки обґрунтованими є наукові аргументи Вашингтона, показує і статистика з Канади, кордон з якою Вашингтон також закрив у 2020 році і де 47% громадян повністю щеплені. 70% вже отримали перший компонент вакцини. І все ж США не пускають до себе повністю щеплених канадців.

Для багатьох німців обмеження на в'їзд дуже болісні, відзначає Штурм. Найважче доводиться тим, хто живе і працює в США, але не може з'їздити на батьківщину, тому що дорога назад буде для них закрита.

Тим абсурдніше, що за наявності візи ті, хто подорожують з Шенгенської зони і пробули в третій країні як мінімум 14 днів, можуть вільно в'їжджати в США, підсумовує видання.

Нагадаємо, Україна відмовляє у в'їзді особам, вакцинованим російським «Спутніком V».

За матеріалами Телеграм-каналу WhiteHouseCards

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті