На паливному ринку розростається криза через засилля «тіні» – Нафтогазова Асоціація

На паливному ринку розростається криза через засилля «тіні» – Нафтогазова Асоціація

НАУ вважає, якщо проблему не вирішувати зараз, держава й надалі втрачатиме 20 млрд грн надходжень щороку

На паливному ринку розростається криза через засилля «тіні» – Нафтогазова Асоціація
Фото: pixabay.com

На паливному ринку України розростається криза через засилля «тіньового» ринку. Якщо цю проблему не вирішувати зараз, держава й надалі втрачатиме по 20 млрд грн надходжень на рік. Про це йдеться у повідомленні Нафтогазової Асоціації України (НАУ).

У НАУ вважають, для ліквідації нелегального сегмента на паливному ринку, необхідно зробити такі кроки:

  • ввести акциз на розчинники;

Малі нафтопереробні заводи (НПЗ) ввозять до країни десятки тисяч тонн речовин, які не обкладаються акцизом та змішуються з пальним заради економії. Щоб це припинити, в НАУ вважають правильним введення в підакцизну групу всіх сумішей, які називають загальним словом «розчинники». Таким чином з’явиться можливість і більше інструментів для контролю, а за махінації можна буде притягати до відповідальності.

  • запровадити публічність інформації про сплачені податки кожним учасником ринку;

Це допомогло б суспільству зрозуміти, хто та який рівень соціальної відповідальності несе в цьому бізнесі.

  • повноцінно використовувати систему електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) та лічильники рівнеміри й витратоміри;

Їхнє повноцінне використання дає змогу в реальному часі бачити абсолютно всі транзакції з пальним. Ці системи є у Державній податковій службі, а дані надають учасники ринку. В НАУ вважають, можливо варто дати доступ до цієї системи також правоохоронцям. Тоді вони могли б користуватися цією аналітикою, бачити, де з’являються «аномалії», і відразу давати запити.

  • зняти мораторій на позапланові фактичні перевірки;

Мораторій був введений у 2020 році через пандемію коронавірусу. У НАУ переконані, що мораторіїв на перевірки всього, що стосується підакцизної групи та ПДВ, вводити не можна.

  • анулювати ліцензії, незаконно отримані «сірими» точками;

В асоціації зазначають, що сьогодні в Україні працює близько 600-800 «сірих» АЗС. Влада має законні інструменти, щоб провести інвентаризацію всіх документів, які «сірі» АЗС подавали на отримання ліцензії. У разі виявлення порушень є прямі норми закону, які дозволяють їх анулювати.

«У НАУ ми впевнені, що ліквідація нелегального сегмента паливного ринку створить рівні конкурентні умови ведення бізнесу, дозволить знизити ціни для споживачів і збільшити надходження до бюджетів країни, в тому числі для будівництва доріг, потреб оборони та медицини», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо: про те, чому АЗС такі різні та чого чекати від кожного з «різновидів», як формується ціна нафтопродуктів, коли і чому може подешевшати пальне Mind розповіла президентка НАУ Неля Привалова.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло