Уряд планує забезпечити ноутбуками понад 60 000 вчителів

Уряд планує забезпечити ноутбуками понад 60 000 вчителів

Комп’ютери закуплять на 24 області та місто Київ

Уряд планує забезпечити ноутбуками понад 60 000 вчителів
Фото: Artem Podrez/Pexels

Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти (МОН) цьогоріч планують забезпечити ноутбуками понад 60 000 вчителів. У держбюджеті-2021 передбачено додаткове фінансування – 1 млрд гривень на боротьбу з COVID-19 та його наслідками під час освітнього процесу в школах. Зокрема, 980 млн грн виділені саме на придбання ноутбуків.  Про це повідомляється на сайті Мінцифри.

«Електронні журнали та щоденники, онлайн-конференції, презентації на уроках – це майбутнє освіти. Наша мета – зробити так, щоб у кожного вчителя був власний персональний комп’ютер, доступ до швидкісного інтернету та ще більше можливостей для навчання дітей», – розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Згідно з повідомленням, у наказі МОН прописані вимоги до техніки. Очікувана вартість ноутбука становить 20 000 грн та планується закупівля понад 60 000 ноутбуків за цією субвенцією. Така вартість розрахована за результатами консультацій із вендорами та після аналізу ринку.

«Пандемія, дійсно, стала приводом, який змусив державу гнучко та оперативно відреагувати на проблеми в освіті під час дистанційного навчання. Проте питання технічного забезпечення працівників будь-якої сфери (в тому числі освітньої) не має сьогодні розглядатися як розкіш, оскільки це базова необхідність для нормальної роботи сучасної людини», – зазначив заступник Міністра освіти й науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артур Селецький.

Також у квітні була ухвалена постанова, в якій визначені порядок і умови розподілу субвенції. Використати субвенцію можна буде на засадах співфінансування:

  • 70% – коштом субвенції, 30% – за рахунок місцевих бюджетів для м. Києва, обласних бюджетів та бюджетів територіальних громад, де населення становить понад 40 000 осіб;
  • 90% – коштом субвенції, 10% – за рахунок місцевих бюджетів для міських територіальних громад, де чисельність населення становить менш ніж 40 000 осіб;
  • 95% – коштом субвенції, 5% – за рахунок місцевих бюджетів для сіл, селищ, гірських населених пунктів та міст на лінії зіткнення.

Комп’ютери закуплять на 24 області та місто Київ.

«Різні цільові субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам виділяються щороку, однак часто громади не використовують їх повністю. Наприклад, деякі з них використані лише наполовину, інші – ще менше. Важливо, що якщо області не витратять субвенцію цьогоріч, то вона не залишиться в них у бюджеті на наступний рік. Саме тому наша мета – щоб субвенцією скористалися на всі 100% цього року», – йдеться у повідомленні. 

Нагадаємо, Світовий банк дасть Україні кредит на модернізацію системи вищої освіти.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті