Реальна кількість жертв COVID в Індії в десятки разів більша за офіційні цифри і вимірюється мільйонами

Реальна кількість жертв COVID в Індії в десятки разів більша за офіційні цифри і вимірюється мільйонами

Перша хвиля коронавірусу була більш летальною, ніж вважається

Реальна кількість жертв COVID в Індії в десятки разів більша за офіційні цифри і вимірюється мільйонами
фото Pixaby

Справжня кількість летальних випадків серед інфікованих COVID-19 в Індії в десятки разів перевищує офіційні дані і може становити близько 5 млн, свідчать дані дослідження Центру глобального розвитку (The Center for Global Development), що базується в Вашингтоні, передає Інтерфакс.

«В Індії кількість смертей внаслідок зараження COVID-19 станом на кінець червня 2021 року, згідно з офіційними даними, становить 400 000. У реальності все, звичайно ж, катастрофічно гірше. На жаль, очевидно, що померли дуже багато людей, могли померти мільйони, а не сотні тисяч», – йдеться в доповіді центру.

Згідно з даними дослідників, перша хвиля коронавірусу «була більш летальною, ніж вважається», під час неї могли померти 2 млн чоловік. Цей показник в доповіді називають надмірною смертністю, він вказує на додаткові летальні випадки з моменту настання пандемії. У перший період другої хвилі заражень COVID-19 надлишкова смертність склала 1,4 млн випадків. Таким чином, реальний показник загальної надлишкової смертності може становити близько 3,5 млн. Про це, як вказано в доповіді, свідчать дані державної реєстрації актів цивільного стану.

У доповіді наголошується, що згідно з результатами обстеження домашніх господарств на основі піраміди споживання, за період з початку пандемії по червень 2021 року в Індії нараховується ще більше додаткових смертей – 4,9 млн.

Відзначається, що не всі додаткові смерті могли статися через коронавірус, проте велика ймовірність, що COVID-19 став причиною значної частки летальних випадків.

Раніше в липні агентство Associated Press повідомляло, що більше половини офіційних випадків смерті внаслідок зараження COVID-19 відбулися в Індії за останні два місяці. Це більшою мірою пов'язано з поширенням більш заразного штаму «дельта», який підірвав у Індії функціонування всієї системи охорони здоров'я.

Як повідомляло AP, посилаючись на дані університету при Інституті показників і оцінки стану здоров'я у Вашингтоні, реальний показник смертності в Індії перевищує 1,1 млн.

Згідно з даними статистичного сайту Worldometer, в Індії офіційно зафіксували 414 500 випадків летального результату серед інфікованих COVID-19. При цьому в країні виявили понад 31 млн випадків зараження коронавірусом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті