ОНОВЛЕНО: В Україні вперше громадянину повідомили про підозру в піратстві
Торік він захопив судно в Індійському океані

Правоохоронці повідомили громадянину України про підозру за фактом захоплення судна в Індійському океані. Про це повідомляється на сайті Офісу генерального прокурора.
За даними слідства, громадянин України працював в іноземній охоронній компанії, де надавав послуги з охорони в піратонебезпечних районах судноплавства.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
У липні минулого року під час виконання своїх зобов’язань він зі зброєю прибув на одне із суден під прапором Маршалових островів у західній частині Індійського океану. Там чоловік повідомив капітану про те, що він захоплює судно, вимагає зміни його курсу до порту Фуджейра та $500 000.
Він продемонстрував споряджений набоями магазин до гвинтівки та вистрілив у стелю капітанського містка, чим пошкодив освітлення, та вже під загрозою застосування зброї повторив свої вимоги.
Капітан судна віддав наказ старшому механіку перевести машину в режим маневрування, а вимоги зловмисника передав менеджерам компанії судновласника.
У результаті переговорів через чотири дні представники судноплавної компанії надали вказівку капітану видати громадянину України $6 000 в обмін на здачу їм зброї та розблокування роботи судна.
Чоловікові інкримінують ст. 446 (піратство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на термін від 5 до 12 років із конфіскацією майна.
Доповнено:
За інформацією СБУ, піратом виявився житель Миколаївщини. З часу приїзду в Україну він декілька разів міняв паспорти та місця проживання.
Зазначається, що після спроби захоплення судна чоловік повернувся на плавучу базу охоронної компанії та захопив її арсенал і почав нові перемовини. Цього разу вимагав $100 000 – інакше погрожував викинути всю зброю за борт.
Компанія відмовилася виплачувати викуп. Зловмисник встиг викинути частину зброї, а потім його зупинили силою. Оскільки події відбувалися у відкритому морі, то його неможливо було притягнути до відповідальності (на нейтральні води не поширюється юрисдикція жодної держави).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.