Дослідники повідомили про низьку ефективність китайської вакцини Sinopharm проти штаму «дельта»

Дослідники повідомили про низьку ефективність китайської вакцини Sinopharm проти штаму «дельта»

А при реакції на штам «бета», вперше виявлений в ПАР, рівень антитіл скорочується у десять разів

Дослідники повідомили про низьку ефективність китайської вакцини Sinopharm проти штаму «дельта»
фото Flickr

Китайська вакцина від COVID-19 виробництва компанії Sinopharm менш ефективна щодо штаму «дельта», передає телеканал Channel News Asia, на який посилається Інтерфакс.

Згідно з результатами дослідження, отриманими на підставі зразків вірусу жителів Шрі-Ланки, у вакцинованих спостерігається скорочення рівня антитіл в 1,38 рази при реакції на варіант «дельта» порівняно з дією вакцини проти початкового виду вірусу, виявленого в Ухані.

Телеканал зазначає, що дослідження провели вчені з Університету Шрі-Джаяварденепура (Шрі-Ланка), Оксфордського університету за участю муніципальної ради Коломбо.

У ході дослідження вчені з'ясували, що по відношенню до інших штамів коронавірусу рівень антитіл, викликаних вакциною, знижується ще більше. Так, при реакції на штам «бета», вперше виявлений в ПАР, спостерігається скорочення рівня антитіл у десять разів.

Як повідомляє телеканал, вчені заявили, що не виявили значної різниці в рівнях антитіл до двох варіантів вірусу в сироватці крові вакцинованих людей і тих, хто був інфікований природним шляхом.

Це, як зазначається в доповіді дослідників, свідчить про те, що вакцина Sinopharm може індукувати реакції антитіл проти цих двох варіантів COVID-19, аналогічні тим, що виробляються після природного зараження.

Штам «дельта» вперше виявили в Індії. В даний час він поширився по всьому світу і викликав спалахи COVID у багатьох країнах, зокрема, у Великобританії, Індонезії, США, Південної Кореї, Австралії.

Вакцина BBIBP-CorV компанії Sinopharm – цільновірусна інактивована вакцина проти COVID-19. Для повної вакцинації необхідно дві дози препарату з інтервалом в три-чотири тижні. Це одна з найпопулярніших вакцин в Китаї.

Крім того, Sinopharmбере участь в програмі COVAX – компанія погодилася надати понад 170 млн доз своєї вакцини до середини 2022 року в рамках цієї ініціативи.

Нагадаємо, китайська Sinopharm опублікувала подробиці дослідження вакцини проти COVID.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті