В Іспанії завершили будівництво найвищого в Європі житлового будинку

В Іспанії завершили будівництво найвищого в Європі житлового будинку

На будівництво об’єкту пішло 14 років через різні фінансові проблеми

В Іспанії завершили будівництво найвищого в Європі житлового будинку
фото DR

В іспанському місті Бенідорм прийняли в експлуатацію 198-метровий хмарочос Intempo, який є найвищою житловою будівлею в Європі. Про це повідомляє The Guardian, на який посилається Коммерсант.

У хмарочосі 47 поверхів і найшвидший в Іспанії ліфт, який рухається зі швидкістю 4,2 м/с і піднімається на верхній поверх за 52 секунди.

Хмарочос Intempo, що складається з двох веж-близнюків, з'єднаних вгорі конусоподібною конструкцією, став європейським довгобудом. Його будівництво було розпочато ще в 2007 році, і планувалося, що в експлуатацію будівлю буде введено в 2009 році.

Але в 2008-му почалася глобальна економічна криза, і здачу об'єкта відклали на 2011 рік, а потім відкладали ще кілька разів.

За час реалізації проект кілька разів змінив власників. У 2014 році будівлю було практично закінчено, проте збанкрутував черговий власник, і будівництво знову було заморожено. Лише в 2018 році новий власник SVP Global відновив роботи.

У Intempo 256 квартир різного класу. Ціни на найпростіші починаються від 257 000 євро, на пентхауси, розташовані на 45-му поверсі, – в районі 2 млн євро.

При цьому 100 квартир вже розкуплено. За даними агентства нерухомості Uniq Residential, 60% квартир придбано іспанцями, інші – росіянами, німцями, бельгійцями та громадянами скандинавських держав.

На нижньому поверсі комплексу знаходиться басейн площею 800 кв. м. Ще один басейн – на 46-му поверсі, і там же зона для сонячних ванн з краєвидом на все місто. Площа зон загального користування в будинках – 13 000 кв. м.

Нагадаємо, Китай заборонив будівництво дуже висових хмарочосів з огляду на зростаючу стурбованість якістю деяких проектів.

Більше про гігантів у сфері нерухомості – в матеріалі Mind «Вище неба: 10 найбільш приголомшливих нових хмарочосів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті