Лобісти посилюють тиск на ЄС, щоб блок визнав природний газ екологічно безпечним паливом

Лобісти посилюють тиск на ЄС, щоб блок визнав природний газ екологічно безпечним паливом

Єврокомісія ніяк не може однозначно сказати «так» чи «ні» цьому паливу, між тим багато країн ЄС наполягають на визнанні газу «перехідним паливом» на заміну вугілля

Лобісти посилюють тиск на ЄС, щоб блок визнав природний газ екологічно безпечним паливом
фото www.flickr.com/photos/jbeatty/5817037534

Згідно з даними Реєстру прозорості ЄС, проаналізованого Reclaim Finance, лобістські організації, що займаються інтересами газової галузі, все частіше зустрічаються з представниками європейських інститутів.

Як повідомляє Reuters, з січня 2020 року по травень 2021 року лобісти провели 323 зустрічі з європейськими чиновниками. Для порівняння: за січень 2018 – липень 2020 зустрічей було 295. За даними неурядової організації, це означає посилення тиску з боку лобістських організацій, які проводили в Брюсселі в середньому 19 зустрічей на місяць. У попередньому періоді в середньому проводилось 9,5 зустрічей на місяць.

Зазначається, що з 323 проведених зустрічей 27 були конкретно визначені як пов'язані з фінансуванням стійких проєктів.

Справжня причина цих зустрічей – невизначеність Європейської комісії (ЄК) щодо природного газу. Комісія поки не може однозначно сказати «так» чи «ні» цьому паливу як частини екологічних цілей, поставлених спільнотою.

Багато країн ЄС наполягають на визнанні газу «перехідним паливом» на заміну вугілля. Це означає, що ЄС дозволить фінансування таких проєктів за рахунок коштів з європейського бюджету, що наразі заборонено.

Видання вказує, що природний газ не є джерелом енергії без викидів, але він забруднює менше, ніж інші викопні види палива – вугілля і нафта. У Східній Європі його вважають «мостом» до енергетичного переходу.

Між тим, вчені відзначають, що газ повинен бути дозволений як компромісний варіант тільки в тому випадку, якщо він відповідає екологічним стандартам, яким, проте, наразі не відповідає жоден газовий завод.

Згідно з офіційними документами, лобісти ЄС витрачали від 64,9 до 78,4 млн євро в рік на свою діяльність.

Нагадаємо: раніше цього місяця керівництво Євросоюзу представило всеосяжний екологічний план EU Green Deal, що передбачає зниження викидів на 55% до 2030 року (порівняно з 1990-м). План ще буде обговорюватися і змінюватися, однак він докорінно змінить всі галузі економіки від авіаперевезень до будівництва.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті