Нацбанк очікує прогрес у перемовинах з МВФ – голова НБУ

Нацбанк очікує прогрес у перемовинах з МВФ – голова НБУ

Тривале гальмування у виконанні угоди про співпрацю з МВФ створює ризики для фінансування дефіциту держбюджету в наступні роки

Нацбанк очікує прогрес у перемовинах з МВФ – голова НБУ
Голова НБУ Кирило Шевченко
Фото: bank.gov.ua

У Національному банку (НБУ) очікують прогрес у перемовинах з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Про це заявив голова НБУ Кирило Шевченко.

За його словами, тривале гальмування у виконанні угоди про співпрацю з МВФ створює ризики для фінансування дефіциту держбюджету, передусім у наступні роки. Це також може призвести до погіршення інфляційних та курсових очікувань, що змусить Нацбанк проводити більш жорстку монетарну політику.

Натомість, зазначив Шевченко, виконання програми співпраці з МВФ дасть змогу залучити передбачений обсяг офіційного фінансування та здешевити інші залучення на зовнішньому та внутрішньому ринках. Це підвищить спроможність України утримувати міжнародні резерви на рівні $29-31 млрд у 2021-2023 роках.

Нагадаємо: Україна та МВФ досягли компромісу щодо низки питань. Представники Фонду відзначили прогрес України у проведенні реформ, необхідних для продовження програми співпраці.

Водночас у Міністерстві економіки переконані, що Україна отримає цьогоріч транш від МВФ, однак якщо цього не станеться до кінця року, то країна не відчує жодних потрясінь.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті