Україна та МВФ досягли компромісу щодо низки питань - Мінфін

Україна та МВФ досягли компромісу щодо низки питань - Мінфін

Представники МВФ відзначили прогрес України в проведенні реформ, необхідних для продовження програми співпраці

Україна та МВФ досягли компромісу щодо низки питань - Мінфін
фото: AFP

Під час робочого візиту до США міністра фінансів України Сергія Марченка вдалося досягти компромісу з представниками Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо низки питань. Представники МВФ відзначили прогрес України в проведенні реформ, необхідних для продовження програми співпраці. Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів. 

«Переговори дали змогу узгодити позиції обох сторін і досягти компромісу щодо низки питань, зокрема антикорупційної реформи, реформи корпоративного управління і питання незалежності НАБУ», – йдеться у повідомленні.

Марченко заявив, що Україна досягла значних результатів у виконанні структурних маяків МВФ. Він зазначив, що Верховна Рада України в короткий термін ухвалила низку законопроєктів, необхідних для продовження програми співпраці з МВФ. Однак експерти МВФ зазначили, що рішення Конституційного Суду призвели до відкоту антикорупційних зусиль, що потребує відповідної реакції з боку української влади.

Сторони домовилися про тісну комунікацію і спільну роботу для можливості досягнення Staff level agreement найближчим часом.

Нагадаємо, у Міністерстві економіки переконані, що Україна отримає цьогоріч транш від МВФ, однак якщо цього не станеться до кінця року, то країна не відчує жодних потрясінь. 

Раніше повідомлялося, що Рада ухвалила необхідний за програмою з МВФ «банківський» законопроєкт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті