Mercedes-Benz купив британський стартап YASA, що випускає двигуни для електромобілів

Mercedes-Benz купив британський стартап YASA, що випускає двигуни для електромобілів

До кінця цього десятиліття ринки перейдуть виключно на електромобілі

Mercedes-Benz купив британський стартап YASA, що випускає двигуни для електромобілів
фото Pixaby

Німецький автовиробник Mercedes-Benz, що входить до групи Daimler AG, придбав британський стартап YASA, який випускає електродвигуни для спортивних машин. У Mercedes-Benz вважають, що угода дозволить компанії зміцнити свої технології напередодні переходу на випуск виключно електромобілів, передає Інтерфакс.

Умови угоди, яка буде повністю оплачена коштами, не розголошуються. Але, як зазначає газета Financial Times, за підсумками останнього раунду фінансування в 2019 році YASA була оцінена в близько $137 млн.

YASA, яка вийшла з Оксфордського університету в 2009 році, вже два роки співпрацює з Mercedes. Серед її клієнтів – Ferrari та інші відомі бренди. Тепер вона буде постачати двигуни для ряду нових моделей електромобілів у лінійці Mercedes-AMG.

За словами глави підрозділу Mercedes-AMG Філіпа Шимера, технології YASA дозволять цій модельній лінійці «бути на крок попереду конкурентів».

Про придбання YASA було оголошено на презентації оновленої стратегії розвитку Mercedes-Benz.

Відповідно до плану концерну, з 2025 року всі нові моделі машин Mercedes-Benz будуть працювати виключно на електричних двигунах, і покупці зможуть вибрати таку альтернативу для будь-якої зі старих моделей.

Для виконання цих цілей компанія має намір інвестувати понад 40 млрд євро в прискорення розробки електромобілів у період з 2022 року по 2030 рік.

«Переломний момент наближається, і ми будемо готові до того, що до кінця цього десятиліття ринки перейдуть виключно на електромобілі», – сказав головний виконавчий директор Daimler і глава Mercedes-Benz Ола Калленіус.

Акції Daimler на торгах в п'ятницю дорожчають на 4,5%. За останній рік ринкова вартість автовиробника зросла на 86,7%, в той час як німецький фондовий індекс DAX додав близько 22%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті