ЮНЕСКО не включила Великий Бар'єрний риф у список об'єктів, що перебувають «під загрозою»

ЮНЕСКО не включила Великий Бар'єрний риф у список об'єктів, що перебувають «під загрозою»

Уряд Австралії доклав максимальних зусиль, щоб цього не допустити

ЮНЕСКО не включила Великий Бар'єрний риф у список об'єктів, що перебувають «під загрозою»
фото Pixaby

В комітеті Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО прийняли рішення не включати Великий Бар'єрний риф в список об'єктів Всесвітньої спадщини, які «перебувають під загрозою», повідомляє в п'ятницю The Guardian, на яке посилається Інтерфакс.

Видання зазначає, що причина, чому риф не потрапив в список об'єктів, які «перебувають під загрозою», – глобальне лобіювання з боку австралійського уряду.

Міністр з питань довкілля Сьюзан Лей відвідала Будапешт, Мадрид, Сараєво, Париж, Оман і Мальдіви, щоб заручитися підтримкою від учасників комітету Всесвітньої спадщини в цьому питанні.

За словами Лей, це рішення дасть можливість відповідальним за риф і морським біологам продемонструвати свою видатну роботу.

«Ми хвилювалися, що ЮНЕСКО вирішить негайно помістити риф в список об’єктів, що «перебувають під загрозою», без відповідної консультації, без відвідування місця і без всієї найновішої інформації, і очевидно, що цей процес стурбував не тільки Австралію, а й інші країни», – сказала Лей.

Проте комітет врахував протест Норвегії і вирішив знову переглянути питання про стан Великого Бар'єрного рифа в наступному, 2022 році.

Великий Бар'єрний риф – це найбільший в світі кораловий риф, який знаходиться на північно-східному узбережжі Австралії. Він був включений в список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 1981 році завдяки величезній кількості живих організмів, які живуть там.

Нагадаємо, Ліверпуль позбавили статусу об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – місто оскаржуватиме це рішення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті