Ліверпуль позбавили статусу об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Ліверпуль позбавили статусу об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Місто оскаржуватиме це рішення

Ліверпуль позбавили статусу об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
фото Shutterstock

Старе місто Ліверпуля і його набережну позбавили статусу об'єкта Всесвітньої спадщини. Відповідне рішення прийнято в ЮНЕСКО, спеціалізованій установі ООН з питань освіти, науки і культури, передає РБКз посиланням на The Guardian.

Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО раніше попереджав про загрозу, яку несуть плани забудови Ліверпуля, в тому числі історичних доків, розташованих на північ від центру міста. Тепер експерти дійшли висновку, що «видатна універсальна цінність» набережній була зруйнована заново побудованими будинками, в тому числі новим стадіоном футбольного клубу «Евертон», повідомляє газета.

Мер Ліверпуля Джоан Андерсон заявила, що рішенням ЮНЕСКО вона «розчарована», зазначивши, що делегація організації останній раз відвідувала місто десять років тому. Влада Ліверпуля спробує оскаржити прийняте рішення.

«Наш об'єкт Світової спадщини ніколи не був у кращому стані. <...> У нас дивовижна набережна і неймовірна історична спадщина, якій можуть позаздрити інші міста. Наше прагнення підтримувати і покращувати наші будівлі залишається настільки ж сильним, як і раніше», – заявила Андерсон, додавши, що не розуміє, як в ЮНЕСКО можуть бажати, щоб район ліверпульських доків залишався «занедбаним пустирем».

У 2012 році ЮНЕСКО попереджало, що у разі реалізації планів із забудови «міста мореплавців і торговців» Ліверпуль може «повністю втратити видатну універсальну цінність, завдяки якій він отримав статус об'єкта Всесвітньої спадщини».

У 2017 році ліверпульський футбольний клуб «Евертон» заявив про укладення спонсорського контракту з USM Holdings російського мільярдера Алішера Усманова. Тоді повідомлялося, що спонсорські кошти допоможуть «Евертону» побудувати новий стадіон.

The Guardian називає рішення ЮНЕСКО «принизливим». Ліверпуль став третім в історії об'єктом, виключеним зі списку Всесвітньої спадщини: в 2007 році цього статусу був позбавлений заповідник антилоп в Омані, а в 2009 році – долина річки Ельба біля Дрездена. Рішення про виключення зі списку заповідника пояснювалося різким зменшенням його території, що призвело до деградації природного середовища і скорочення популяції антилоп, а зняття статусу з долини Ельби – її забудовою, в тому числі будівництвом нового великого моста.

Як повідомлялося, Будапешт і Венецію можуть включити до переліку об’єктів ЮНЕСКО, які знаходяться під загрозою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті