Олово подорожчало до рекордного максимуму через побоювання нової хвилі COVID

Олово подорожчало до рекордного максимуму через побоювання нової хвилі COVID

Вартість олова на Лондонській біржі металів цього тижня піднялася майже до $34 000 за тонну

Олово подорожчало до рекордного максимуму через побоювання нової хвилі COVID
фото Shutterstock

Ціни на олово зросли до рекордних максимумів у зв'язку з побоюваннями експертів, що нова хвиля захворюваності на COVID-19 в Південно-Східній Азії створить дефіцит металу на ринку, пише Інтерфакс з посиланням на The Wall Street Journal.

Вартість олова з поставкою через три місяці на Лондонській біржі металів (LME) цього тижня піднялася майже до $34 000 за тонну, перевищивши попередній рекорд, встановлений в 2011 році – $33 265 за тонну. З початку липня олово подорожчало на 9%, з початку цього року – майже на 70%.

Припої на основі олова використовуються при монтажі інтегральних схем і сполук. Таким чином, попит на метал різко зріс разом з попитом на споживчу електроніку в період пандемії коронавірусу, відзначає WSJ.

Експерти також очікують, що підвищення попиту на олово, як і на ряд інших металів, включаючи мідь, в найближчі роки буде відбуватися через швидкий розвиток проектів у сфері відновлюваної енергетики, а також 5G-технологій.

Ключовими виробниками олова є Індонезія, Малайзія, М'янма і Руанда і, оскільки захворюваність COVID-19 у всіх цих країнах зростає, у експертів виникають побоювання, що потенційні карантинні обмеження можуть ускладнити поставки металу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті