Вакцина Pfizer проти COVID захищає проти «дельти» на 39% – МОЗ Ізраїлю

Вакцина Pfizer проти COVID захищає проти «дельти» на 39% – МОЗ Ізраїлю

Проти важкого перебігу захворювання щеплення захищає на 91%

Вакцина Pfizer проти COVID захищає проти «дельти» на 39% – МОЗ Ізраїлю
фото www.flickr.com/photos/26399591@N03/50996865774

Вакцина проти COVID-19 від компаній Pfizer-BioNTech ефективна всього на 39% в Ізраїлі, де дельта-варіант є домінуючим штамом. Однак згідно з новим звітом Міністерства охорони здоров'я країни, щеплення як і раніше забезпечує надійний захист від важкого перебігу захворювань і госпіталізації.

Як повідомляє CNBC, показник ефективності, заснований на невизначеній кількості людей в період з 20 червня по 17 липня, виявився нижчим за попередню оцінку в 64% два тижні тому і суперечить даним з Великобританії, згідно з якими препарат був ефективним на 88% проти дельта-варіанту.

Між тим, згідно з ізраїльськими даними, дві дози вакцини, як і раніше дуже добре захищає людей від серйозного перебігу захворювань (на 91%) та проти госпіталізації (88%).

«Ми повинні пам'ятати, що з часом ефективність цих вакцин може знизитися», – сказав д-р Ісаак Богох, професор інфекційних хвороб Університету Торонто.

Він підкреслив, що щеплення як і раніше дуже ефективні для запобігання тяжкого перебігу інфекцій, допомагаючи лікарняним системам не перевантажуватися в холодні місяці. При цьому «ми все ще живемо в епоху COVID, і все може трапитися», сказав він.

Дельта-варіант наразі поширився вже в понад 104 країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті