Україна ввела санкції проти російського онлайн-магазину Wildberries

Україна ввела санкції проти російського онлайн-магазину Wildberries

Одна з причин введення санкцій – в онлайн-магазині продавалася в тому числі форма і символіка російської армії

Україна ввела санкції проти російського онлайн-магазину Wildberries
фото РНБО

Україна ввела санкції проти проти російського онлайн-магазину Wildberries. Одна з причин введення санкцій – в онлайн-магазині продавалася в тому числі форма і символіка російської армії. Про це в Telegram повідомив міністр культури і інформаційної політики країни Олександр Ткаченко.

«Російський ритейл, який, крім іншого, продає російську пропаганду і форму російських солдатів, не працюватиме в Україні. Йдеться про Wildberries», – написав міністр.

Ткаченко висловив вдячність РНБО і президенту Зеленському за підтримку санкцій проти Wildberries.

«Це ще один крок в боротьбі за очищення українського інформаційного простору від російської експансії. Антиукраїнським твердженням, книгам і розповідям немає місця в Україні. Наступний крок – російські платформи OTT», – заявив глава українського Мінкульту, мабуть маючи на увазі over-the-top-сервіси (онлайн-кінотеатри і стрімінгові сервіси).

Рішення РНБО про санкції проти Wildberries Володимир Зеленський ввів в дію напередодні. У списку санкцій опинилися український, російський, польський, вірменський, білоруський, киргизький, казахстанський підрозділи компанії.

Економічні обмеження передбачають блокування активів, повну заборону на транзит ресурсів через Україну і виведення капіталу за її територію, призупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань, припинення надання телекомунікаційних послуг, заборону на передачу технологій і прав на інтелектуальну власність.

Крім того, під персональні санкції України потрапили засновниця Wildberries і найбагатша жінка Росії Тетяна Бакальчук (статки $13,1 млрд за версією Forbes), її чоловік Владислав, директор з розвитку інформаційних технологій Wildberries Андрій Ревяшко і керівник напряму «Книги» Wildberries Олексій Кузьменко.

Їх активи в Україні заблоковано, заборонено виводити гроші за кордон.

Wildberries почала роботу в Україні восени минулого року. Директор з розвитку мережі В'ячеслав Іващенко обіцяв відкрити в країні 800 партнерських пунктів видачі замовлень.

Однак пізніше з'явилися повідомлення, що в онлайн-магазині можна купити товари з символікою Росії і російських силових структур, а також зображеннями президента Путіна. Влада допускала санкції проти Wildberries через ці товари, а також книги антиукраїнського змісту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті